0
Total: 0
Pokladňa

Alkalizácia – prečo je dôležitá?

Účinné odkyslenie a alkalizácia: prírodne!

Kedy potrebuje váš organizmus detoxikáciu a odkyslenie?

Ak sa myšlienka detoxikácie a odkyslenia vo vašom živote vyskytla teraz prvýkrát, tak je pravdepodobné, že ste sa doteraz nikdy nezamysleli na tým, či je – aspoň na bunkovej úrovni – váš organizmus zvnútra čistý. Čistote nášho zovňajšku venujeme vždy pozornosť: zmyjeme z nášho tela, zubov a vlasov nečistoty – ale sme vo svojom vnútri (na bunkovej úrovni) dosť čistí?

Pri absencii odkyslenia a alkalizácie účinnosť našich najdôležitejších vnútorných orgánov funkčne klesá, čoho prvým prejavom je únava, a ďalšie príznaky môžu už, žiaľ, poukazovať na ochorenie. Napriek tomu je ťažké postrehnúť, kedy sú odkyslenie a alkalizácia potrebné.

Kedy prichádza čas odkyslenia a alkalizácie? Odkiaľ vieme, že sa v organizme nahromadilo viac kyslých látok, než je potrebné? Toto nie sú ľahké otázky, veď príznaky sa neobjavia zo dňa na deň, a funkčná „únava“ vnútorných orgánov je podstatne nepozorovateľnejšia. Pomôžeme vám pri vysondovaní problémov, vymenovaní príznakov, prípadne aj papierovým pH testerom, vďaka čomu môžete jednoducho zistiť hodnotu pH akejkoľvek tekutiny (moč).

Typické príznaky súvisiace s prekyslením organizmu

– Náchylnosť na bolesti hlavy alebo migrény.
– Depresia (častá zlá nálada, negatívne myšlienky a pocity).
– Náchylnosť na svalové napätie a bolesti kĺbov.
– Podráždenie pokožky, kožné problémy, celulitída, vyrážky.
– Zmena vlasov a nechtov.
– Pálenie záhy, prílišná chuť do jedla alebo, naopak, nechutenstvo.
– Náchylnosť na alergie.
– Ukladanie tuku, nadváha.

Ako alkalizujme?

Najdôležitejšia rada je: konzumovať menej okysľujúcich a čo najviac alkalizujúcich potravín, a taktiež si v záujme dokonalého výsledku vybrať produkty Super Greens!

  • Kyselinotvorné potraviny: všetky druhy mäsa, ryby, živočíšne tuky, maslo, margarín, rafinovaný olej, druhy orechov, strukoviny, vaječný žĺtok, jedlá z bielej múky, biely cukor, ocot, sladkosti, syry.
  • Alkalizujúce potraviny: nekyselinotvorné ovocie, originálne ovocné šťavy, zeleninové šťavy, zelené listy, niektoré liečivé čaje, koreňová zelenina, surová zelenina, klíčky, zemiaky, slnečnica hľuznatá, uhorka, tekvica, cibuľa, cesnak, bylinky, pšeničné otruby, výrobky z celozrnných obilnín, gaštany, ďatle, figy, výrobky zo sóje.

Hoci si o citróne môžeme myslieť, že je kyselinotvorný, v skutočnosti výborne alkalizuje, tak isto ako kyslé uhorky a kyslá kapusta prispievajú k alkalizácii nášho organizmu. Záleží aj na kvalite vybraných potravín. Experimenty totiž dokazujú, že čím je strava viac umelá, tým je väčšia šanca integrácie rakovinotvorných látok do organizmu. Preto sú nebezpečné hotové, spracované potraviny a polotovary, margaríny, bezkofeínové nápoje, a tiež predovšetkým z aspartámu (E951) vyrobené sladidlá.

Pozor! Posledné menované obsahujú väčšie množstvo drevného liehu, ktorý náš organizmus počas vstrebávania premení na rakovinotvorné látky.

Rýchla a plnohodnotná alkalizácia aj na bunkovej úrovni

Bohužiaľ, darmo jeme viac zeleniny a ovocia, ku správnej alkalizácii na bunkovej úrovni nie je zmena životosprávy postačujúca. Alkalizujúce prostredie totiž musí byť neustále prítomné, veď iba takto dokáže preniknúť dovnútra buniek a tkanív. Výskumy jednoznačne potvrdili, že zdravý organizmus človeka musí byť mierne zásaditý. V tom pomáha Super Greens, ktorý je zásluhou stopercentne prírodných surovín a najprísnejších organických výrobných procesov schopný najúčinnejšej alkalizácie.

Naše produkty

Pre dokonalé odkyslenie organizmu slúži prípravok Green Symbol®, ktorý obsahuje 38 druhov biologicky pestovanej zeleniny, prírodné vitamíny a alkalizujúci zeleninový prášok, a tiež doplnky výživy Supergreens, ktoré distribuuje britský Super Greens.

 

Superpotraviny blog: