Logo
0
Total: 0.00
Pokladňa

Organické & divo rastúce

Organické & divo rastúce

Do nami distribuovaných produktov sa môžu dostať výlučne organicky pestované a divo oberané liečivé rastliny najlepšej kvality. Moja firma DrNatura‎-supergreens totiž používa len takéto rastliny. Je potrebné vedieť, že organické potraviny, takto pestované liečivé byliny a rastliny vo všeobecnosti, obsahujú štyri- až desaťnásobne viac živín a aktívnych látok nevyhnutných na liečbu (fytochemikálie). Užívatelia majú teda štyri- až desaťkrát väčšiu šancu na to, aby sa vyhli chorobám, kým v prípade problémov sa môžu vďaka organickým produktom rýchlejšie vyliečiť, a urobiť svoje telo zdravším.

Nami používané liečivé rastliny sa pestujú na nedotknutých, čistých a kontrolovaných francúzskych farmách, na lúkach a lesoch bohatých na flóru. Aby sa zachovala ich čerstvosť, pozbierané rastliny sušia v tieni a prepravujú v noci, zabalené vo vlhkej vrecovine. Môžeme smelo vyhlásiť: naše liečivé rastliny sú najčistejšie, najbohatšie a najúčinnejšie plodiny najvyššej kvality na celom svete.
Veľmi dôležité je kontrolované pestovanie!

Produkty DrNatura‎-supergreens disponujú certifikátom organickosti (ES), č. 834/2007, pre podrobnosti kliknite sem.

Suroviny takmer každého výrobku z liečivých bylín v Európe pochádzajú z importovaných liečivých rastlín priemyselnej kvality. Príčina je mimoriadne jednoduchá: je ich možné zaobstarať podstatne lacnejšie.
V porovnaní s týmto my radšej zaplatíme viac európskym biopestovateľom, 20 alebo aj viac eur za pol kila prášku organickej morskej riasy chlorely, hoci iné firmy dajú za indický, africký, mexický alebo čínsky produkt len 20 centov! Na toto môžeme povedať iba toľko: dostávate takú kvalitu, za akú platíte. Tieto lacné importované liečivé rastliny majú nielen slabú kvalitu, ale môžu byť aj infikované, čo môže užívateľom spôsobiť ochorenia. Vyvstáva teda otázka: ak v týchto krajinách ako turista neviete nič zjesť alebo vypiť bez nebezpečia toho, že vážne ochoriete, tak prečo by ste mali využívať ich liečivé rastliny, keď ste chorí?
Od tohto väčším problémom je ešte fakt, že keď sa tieto špinavé, infikované, importované liečivé rastliny s nízkou účinnosťou dostanú do Európy, takmer vždy sú podrobené tzv. etylénoxidovej (ETO) sterilizácii v záujme toho, aby do krajiny nepriniesli nežiaduce baktérie. Táto metóda však preukázateľne môže spôsobovať rakovinu, leukémiu, vrodené chyby a potrat, navyše ničí pečeňové a nervové bunky. Veru, toto je jedno špinavé tajomstvo, a výrobcovia liečivých rastlín práve preto dúfajú, že sa to nedostane do povedomia zákazníkov.

Znovu sa zamyslime: keď si kupujeme liečivé rastliny, môžeme si byť istí, že neprešli nejakým zdravie poškodzujúcim ošetrením?
Nemajme ilúzie: veľkú väčšinu importovaných liečivých bylín sa pokúsili zbaviť nežiaducich baktérií prostredníctvom etylénoxidu. To u firmy používajúcej organické suroviny neprichádza do úvahy, od nejedného podnikateľa v oblasti prepravy vieme, že naša firma je jediná, ktorá nie je ochotná využívať ETO metódu. Sme hrdí na našu klasifikáciu organické, čo si tu aj môžete pozrieť:

Szuperélelmiszer blog