Aloe Vera nápoj – Nech sa stane súčasťou každého dňa!

Samotná Aloe Vera je rastlina, ktorá rastie hlavne v tropických oblastiach a teší sa širokej škále uplatnenia. Tieto hrubé, mäsité listy používali už aj starí Egypťania a Číňania pre ošetrovanie spálenej pokožky, pri rôznych iných poraneniach a pri horúčke.

Táto rastlina sa uplatňuje v mnohých produktoch pre jej mnohé dobré vlastnosti, ale pravdepodobne najlepší spôsob použitia, ktorý má najviac pozitívnych efektov na zdravie, je jej použitie pre výrobu nápojov. Konzumácia nápojov s Aloe Vera má vážny vplyv nie len na náš zovňajšok, ale aj pre náš organizmus. Pozrime sa, o čo sa vlastne jedná!

Je to bohatý zdroj vitamínov a minerálnych látok

Aloe Vera, a tak aj nápoje, ktoré sa z nej vyrábajú, obsahujú enzýmy, z ktorých enzým s názvom bradikináza je zodpovedný za potláčanie zápalových procesov pri vonkajšom použití. Ďalší enzým, ktorý sa v nej nachádza, napomáha pri odbúravaní cukrov a tukov, preto Aloe Vera môže byť prirodzeným riešením aj pre tých, ktoré chcú schudnúť. K jej pôsobeniu proti horúčke prispievajú ešte aj hormóny, ktoré sa v nej nachádzajú, ktorých úlohou je tiež zmiernenie zápalových procesov.

Pravdaže, čarovná moc Aloe Vera sa neskrýva iba v tom, ale aj vo veľkom množstve vitamínov a minerálnych látok, ktoré sa v nej nachádzajú, ktoré zohrávajú významnú úlohu v mechanizme fungovania viacerých orgánov nášho tela. Je bohatým zdrojom týchto minerálov a vitamínov:

  • vápnik, chróm, meď, selén, horčík, mangán, draslík, sodík a zinok
  • vitamíny A, C, E, B12, kyselina listová a cholín

Napomáha pri tráviacich problémoch

Nápoj z Aloe Vera môže byť liekom na mnohé ochorenia súvisiace s trávením, okrem iného vďaka laxatívnym látkam, ktoré sa v nej nachádzajú, môže pomôcť pri uľahčení trávenia, zlepšení peristaltiky čriev, pri zápche a pri rýchlejšom odstraňovaní toxických látok z tela. Dokáže tiež vyčistiť tráviacu sústavu, čo je dôležité pri liečení syndrómu dráždivého čreva, a prostredníctvom stimulácie žlčníka môže urýchliť odbúravanie tukov.

V rámci jedného výskumu v Indii použili Aloe Vera aj pri liečení peptického vredu žalúdka, ktorá účinne zapôsobila aj ako antibakteriálne činidlo proti baktériám H. pylori, zodpovedných za vznik tejto choroby. Samozrejme, v tejto oblasti by bolo potrebné uskutočniť viacero výskumov, preto tieto výsledky nemôžeme brať za bernú mincu, ale ako doplnkový terapia môže byť užitočná aj v takomto prípade.

Prospieva zdraviu srdca

Pri prieskume, do ktorého bolo zapojených okolo 5000 ľudí, pacientov, ktorí trpeli aspoň päť rokov bolesťami v hrudníku, po užívaní Ale Vera dochádzalo nie len k ústupu bolestí, ale aj k poklesu hladiny cholesterolu a u cukrovkárov aj k poklesu hladiny cukru v krvi.

V rámci ďalšej štúdie pacienti po užívaní Aloe Vera počas 12 týždňov dosiahli pokles hladiny cholesterolu o 15%. Ale nápoj z Aloe Vera môže byť účinný hoci aj pri predchádzaní vápenateniu ciev tým, že bráni ukladaniu tukov na stenách ciev, čím bráni vzniku plakov a tým aj samotného procesu vápenatenia ciev.

Aloe Vera okrem toho má aj vazodilatačné účinky, vďaka ktorým dokáže znížiť krvný tlak.

Pomáha pri detoxikácii

Aloe Vera dokáže odstrániť toxické látky, ktoré sa v tele nachádzajú. Pečeň je zodpovedná hlavne za odstránenie toxických látok, pri štúdiách súvisiacich s Aloe Vera bolo preukázané jej ochranné pôsobenie na pečeň, čo tým pádom prispieva k hladkému priebehu detoxikačných procesov. Draslík, ktorý sa v Aloe Vera nachádza, pomáha stimulovať pečeň a obličky, ktoré sú najdôležitejším faktorom pri procesoch detoxikácie.

Nápoj Aloe Verum Classicum je prirodzeným zdrojom aloe vera

Ak by ste sa aj Vy chceli dostať k nápoju z Aloe Vera v prirodzenej forme, potom nápoj Aloe Verum Classicum aloe vera môže byť ako vysoko kvalitný tou dokonalou voľbou! Prispejte k svojmu zdraviu aj Vy pomocou pozitívnych účinkov Aloe Vera!

Zdroj:
http://www.naturallivingideas.com/aloe-vera-juice-benefits
https://www.healthline.com/health/digestive-health/aloe-vera-juice-for-ibs#overview1
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3872617
http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/j.1742-1241.2006.00980.x/full
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4452276
https://www.evergreenbeauty.edu/blog/why-is-aloe-vera-so-good-for-skin-care
https://www.globalhealingcenter.com/natural-health/benefits-of-aloe-vera-juice
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2763764
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4488101
http://journals.sagepub.com/doi/abs/10.1177/000331978503600801

Superpotraviny blog: