Pre toto jedzte datle!

Datle sú bohaté na stopové prvky a proteíny, ktoré sú hlavnými staviteľmi svalov. Okrem toho, že sú chutným občerstvením, datle môžu byť aj vynikajúcim doplnkom tréningov. Beduíni spomínajú datle ako „chlieb púšte“, pretože vďaka svojmu prirodzenému obsahu cukrov nabijú organizmus energiou a znižujú chuť na maškrtenie. Ich energizujúce vlastnosti majú vplyv aj na sexuálnu výdrž, preto sú už oddávna známe aj ako afrodiziakum.

Čistia krv, posilňujú imunitu

Datle obsahujú draslík, ktorý znižuje hladinu cholesterolu, železo, ktoré v období menštruácie dokonale dopĺňa potrebu železa, a fungujú tiež ako prirodzený čistič krvi. Vďaka obsahu vitamínu C účinne posilňujú imunitný systém, môžu pomôcť pri uvoľnení hlienov dýchacích ciest, vďaka obsahu vitamínu A zase zlepšujú zrak.

Podporujú trávenie

Ak vás trápi zápcha, alebo nadúvanie, namočte datle do vody a zjedzte ich! Majú priaznivé účinky na hemoroidy (zlatá žila), pomáhajú prečistiť črevá, zároveň dopĺňajú minerálne látky a podporujú detoxikačné procesy organizmu. Ak ste predošlý večer vypili viac alkoholu ako obvykle, jedzte datle a váš organizmus sa rýchlejšie zregeneruje. Ľudia s cukrovkou by ich mali konzumovať s mierou!

Na skrášlenie pokožky a vlasov

Datle posilňujú spojivové tkanivo, zvyšujú elasticitu pokožky a pomáhajú v boji proti voľným radikálom, ktoré zapríčiňujú vznik vrások. Ak s mierou, ale pravidelne konzumujete datle, vďaka ich detoxikačným účinkom sa zmierni aj celulitída. Účinok môžete zvýšiť olejom z datlí, ktorý je vynikajúci na masáže a pomáha pri rôznych kožných ochoreniach. V datliach obsiahnutý vitamín B a železo posilňujú korienky vlasov, preto môžu znížiť aj vypadávanie vlasov.

#alt_green-symbol-bg#

Datle sú jednou hodnotnou zložkou výrobku Green Symbol®

Green Symbol® je rýchlo sa vstrebávajúci superpotravinový výťažok najlepšej kvality, ktorý obsahuje to najlepšie z 25 superzelenín a ovocia, okrem iného aj datle!

#blog.popular.products.more#

Superpotraviny blog: