Starostlivosť o pokožku znútra? Jedzme superpotraviny!

Superpotravinami nazývame tú zeleninu, ovocie, hríby a riasy, ktoré obsahujú výnimočne veľké množstvo zložiek ochraňujúcich zdravie: vitamíny, minerálne látky, antioxidanty, vlákninu a iné prírodné živiny, ktoré udržia, v prípade potreby obnovia, správne fungovanie ľudského organizmu. Avšak ktoré superpotraviny si máme vybrať, ak ide o pestovanie pokožky?

Zvláštnosťou superpotravín je, že obsahujú všetky látky, ktoré náš organizmus potrebuje. Sú vlastne jedným druhom prírodnej medicíny a v porovnaní s tradičnými liekmi majú navyše aj kulinársku hodnotu. Tým, že obnovia správne fungovanie nášho tela, niektoré superpotraviny po konzumácii prispievajú k zdraviu pokožky. Pozrime sa, ktoré sú to tie superjedlá, čo najlepšie ošetria pokožku.

Bobule krásy proti starnutiu

Jednou z najčastejšie konzumovaných superpotravín sú chutné acai bobule podobné čučoriedkam. Ich výnimočnosť spočíva v tom, že nie sú len zásobárňou „bežných“ vitamínov, minerálnych látok, enzýmov a iných prospešných zložiek: obsahujú aj také zdravie chrániace látky, ktoré nemá žiadne iné ovocie. Patria medzi najlepšie rastlinné antioxidanty, posilňujú imunitný systém, ochraňujú srdce, liečia zápaly, účinne detoxikujú, naviažu rakovinotvorné voľné radikály. Vďaka kombinácii antioxidantov, aminokyselín a mastných kyselín účinne zabraňujú tvorbe vrások, pokožku omladzujú, spevňujú a detoxikujú, ošetrujú nechty a zabraňujú lámavosti vlasov.

Čokoládové kivi

Pre veľké množstvo flavonoidov sa zaradila medzi najobľúbenejšie superpotraviny minimálne 70 % čokoláda, ktorá má vynikajúce antioxidačné účinky, ochráni pokožku pred zápalmi, spomaľuje starnutie buniek pokožky. Jej účinné látky nám dokonca môžu byť nápomocné pri odstraňovaní pomarančovej kože a vrások. Ak chceme svoju pokožku rozmaznávať ešte viac, namáčajme si do rozpustenej čokolády kúsky kivi. Kivi je totiž bohaté na vitamín C a luteín, ktoré zohrávajú dôležitú úlohu pri zachovaní zdravia pokožky.

Superpotraviny blog: