17.90

  • 100% vegánske, bezgluténový a bez GMO 100% vegánske, bezgluténový a bez GMO
  • kontrolovaná, organická zložka kontrolovaná, organická zložka
  • Forma vyhotovenia: prášok Forma vyhotovenia: prášok
  • Balenie: 100 g Balenie: 100 g
  • 60 dňová záruka vrátenia peňazí 60 dňová záruka vrátenia peňazí
  • dávka postačujúca na 30 dní dávka postačujúca na 30 dní
doručenie priamo k Vám domov do 24 hodín

Bio Acai prášok

100% organický

Acai bobule sú malé okrúhle tmavofialové ovocie, ktoré sa rodí na vysokých palmách. Pretože obsahujú veľmi málo cukru a majú vysoký podiel vlákniny, radíme ich medzi superpotraviny. Sú bohaté na živiny a nachádza sa v nich mnoho vitamínov, minerálnych látok a stopových prvkov. Podľa výskumov acai bobule podporujú zdravé fungovanie tráviacej sústavy. Ako jeden z najväčších antioxidantov v prírode prispievajú k predchádzaniu zápalových a nádorových ochorení (vo forme organického výmelu).

Podobne ako prírodné výživové doplnky, aj superpotraviny sa oplatí nepretržite konzumovať a zahrnúť do denného jedálneho lístka. Týmto spôsobom môžeme pre organizmus zabezpečiť stály prísun potrebných minerálnych látok a vitamínov prírodným spôsobom.

Užívanie doplnkov výživy nenahradzuje pestrú zdravú stravu a pravidelný pohyb. Výsledky môžu byť u jednotlivcov rozdielne a nie sú zaručené.

  • zložky nie sú geneticky modifikované zložky nie sú geneticky modifikované
  • certifikovaný, organický certifikovaný, organický

Popis

Acai bobule sú malé okrúhle tmavofialové ovocie, ktoré sa rodí na vysokých palmách. Pretože obsahujú veľmi málo cukru a majú vysoký podiel vlákniny, radíme ich medzi superpotraviny. Sú bohaté na živiny a nachádza sa v nich mnoho vitamínov, minerálnych látok a stopových prvkov, patria k tým zriedkavým rastlinám, ktoré obsahujú mononenasýtené mastné kyseliny1 (MUFA). Podľa výskumov acai bobule podporujú zdravé fungovanie tráviacej sústavy. Ako jeden z najväčších antioxidantov v prírode (obsah antioxidantov majú dvojnásobný ako čučoriedky a trojnásobný ako červené víno2) prispievajú k predchádzaniu3 zápalových a nádorových ochorení. Upravujú hladinu cholesterolu v krvi a vďaka obsahu vitamínu E, nevyhnutného pre pokožku a tkanivá, spomaľujú starnutie. Ich omega-6 a omega-9 mastné kyseliny sú nevyhnutné pre nervové bunky mozgu. Acai bobule sú bohaté aj na aminokyseliny, rastlinné bielkoviny a uhľovodíky, čím regenerujú unavené svaly a posilňujú celkovú výdrž.

Pre stiahnutie etikety kliknite sem


Použitá odborná literatúra:
1: http://www.naturmeds.info/the-truth-about-acai-berry-and-weight-loss.html
2: http://www.vitalitas-magazin.hu/fuveszkert/acai-bogyo-az-antioxidans-bomba
3: http://www.livestrong.com/article/121479-acai-berry-benefits-side/

Acai bobule bohaté na antioxidanty1 a flavonoidy2 účinne pomáhajú prirodzeným samočistiacim procesom organizmu. Vďaka antiseptickým vlastnostiam sa používajú na zmiernenie príznakov nákazlivých chorôb. Keďže majú močopudné účinky, rozširujú cievy, stimulujú srdcový sval a pozitívne regulujú krvný obeh. Chránia bunky, posilňujú imunitný systém3, úspešne znižujú hladinu LDL (zlého) cholesterolu4. Upravujú hladinu cukru v krvi5, pomáhajú predchádzať srdcovým, cievnym a nádorovým ochoreniam6, zlepšujú štruktúru vlasov a nechtov.


Použitá odborná literatúra:
1: Schauss AG, Wu X, Prior RL, et al. Antioxidant capacity and other bioactivities of the freeze-dried Amazonian palm berry, Euterpe oleraceae mart. (acai). J Agric Food Chem 2006;54:8604-10.
2: Seeram, N. Journal of Agricultural and Food Chemistry, Dec. 13, 2006.
3: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22438809
4: http://www.vitalitas-magazin.hu/fuveszkert/acai-bogyo-az-antioxidans-bomba
5: http://nutritionfacts.org/2013/08/22/the-science-on-acai-berries/
6: “Antioxidants and Cancer Prevention: Fact Sheet,” National Cancer Institute web site. Journal of Nutrition, December 2008, vol 138; no 12.

Acai bobule poskytujú účinnú pomoc pri detoxikácii1. Ich pravidelná konzumácia zvyšuje odolnosť voči rozličným podráždeniam a zmierňuje príznaky menopauzy. Podporujú trávenie: čím prispievajú k úspechu redukčnej diéty. Acai bobule naplnia náš organizmus energiou, zlepšujú činnosť mozgu3, dokonca aj sexuálneho života4,5. Pomáhajú pri bolestiach kĺbov, ako aj pri degeneratívnom ochorení kĺbov (osteoarthritis)6.


Použitá odborná literatúra:
1: Marcason W. What is the acai berry and are there health benefits? Journal of the American Dietetic Association. 2009;109:1968.
2: Cordova-Fraga T, de Araujo DB, Sanchez TA, et al. Euterpe Oleracea (Acai) as an alternative oral contrast agent in MRI of the gastrointestinal system: preliminary results. Magn Reson Imaging 2004;22:389-93.
3: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22224493
4: http://www.antioxidant-fruits.com/acai-berry-and-sex.html
5: Marcason W. What is the açaí berry and are there health benefits? Journal of the American Dietetic Association. 2009;109(11):1968.
6: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21470042

ACAI BERRY (BOBULE)
Priemerné výživové údaje v 100 gramoch % dennej odporúčanej dávky
energia 2 164 kJ / 541 kcal  
tuky 54 g  
– z toho nasýtené mastné kyseliny 15 g  
sacharidy 22 g  
– z toho cukry 1.7 g  
vláknina 27 g  
bielkoviny 9.8 g  
soľ 0.16 g  
vitamín E 12.7 mg 106%
draslík 715 mg 36%
vápnik 345 mg 43%
horčík 174 mg 46%
kyselina olejová 30.3 g  
kyselina palmitolejová 2.7 g  

Superpotraviny návod na použitie Zmiešajte 1-2 čajové lyžice prášku v 300 ml (3 dl) tekutiny. Táto tekutina môže byť kokteil, mlieko, ovocná šťava, alebo aj jogurt, ale ho primiešať aj k svojmu rannému müsli alebo dezertu. Neváhajte, a pokojne vyskúšajte aj vlastné recepty alebo ich pokojne kombinujte s rôznymi superpotravinami!

Užívanie doplnkov výživy nenahradzuje pestrú zdravú stravu a pravidelný pohyb. Výsledky môžu byť u jednotlivcov rozdielne a nie sú zaručené.

Ovocné kokteily

Jednu alebo aj viac superpotravín môžeme zmiešať s polotovarovým alebo domácim ovocným kokteilom.
Pridajme k našej superpotravine mlieko, sójové mlieko, ryžové mlieko alebo mandľové mlieko, pridajme ovocie, napríklad banán, sušené bobule a mixujme približne 1 minútu. Podľa chuti môžeme osladiť medom, agávovým sirupom alebo stéviou. Nebojte sa experimentov a buďte kreatívni: zostavte svoje obľúbené kokteily zo superpotravín, ktoré sú potrebné aj pre váš organizmus. Vždy použite toľko mlieka alebo ovocnej šťavy, aby ste z prášku vybranej superpotraviny pripravili tekutinu vhodnej hustoty.
Nezabúdajte! Pite veľa vody, aby dané superpotraviny mohli prejaviť svoj čistiaci účinok.

Dúfame, že naše tipy podnietili vašu fantáziu a vy vyskúšate naše SUPER GREENS recepty. Garantujeme, že chuť SUPER GREENS SYMBOLU budete zbožňovať, či ho budete piť samostatne, alebo dostanete chuť experimentovať a zmiešate rôzne prísady.

Naše ďalšie recepty

Podobne ako prírodné výživové doplnky, aj superpotraviny sa oplatí nepretržite konzumovať a zahrnúť do denného jedálneho lístka. Týmto spôsobom môžeme pre organizmus zabezpečiť stály prísun potrebných minerálnych látok a vitamínov prírodným spôsobom.

Superpotraviny blog: