9.30

 • 100% vegánske, bezgluténový a bez GMO 100% vegánske, bezgluténový a bez GMO
 • doručenie priamo k Vám domov do 24 hodín doručenie priamo k Vám domov do 24 hodín
 • kontrolovaná, organická zložka kontrolovaná, organická zložka
 • Forma vyhotovenia: kapsula Forma vyhotovenia: kapsula
 • Balenie: 60 ks Balenie: 60 ks
doručenie priamo k Vám domov do 24 hodín

Bio ashwagandha kapsule

Zmierňuje únavu počas dňa a večernú nespavosť

Pre fyzické a duševné zdravie, pre lepší celkový pocit, pre zvýšenie duševného výkonu

Ashwagandha, inak nazývaná Withania somnifera, je liečivá rastlina, ktorá sa v ajurvédskej medicíne používa už od nepamäti a je mimoriadne obľúbená. Jej zdravie chrániace účinky a schopnosť pomáhať pri prevencii proti ochoreniam sú skutočne mnohoraké. Takmer neexistuje problém, s ktorým by si neporadila. Nech už je reč o nespavosti, úzkosti, obezite, alebo vysokej hladine cholesterolu, ashwagandha môže poskytnúť pomoc v mnohých prípadoch. Mnoho štúdií potvrdilo, že ashwagandha môže spomaliť, resp. zastaviť atrofiu (degeneráciu) nervových buniek , takže môže byť účinná proti ochoreniam, ako je napríklad Alzheimerova, Parkinsonova a Huntingtonova choroba.

Užívanie doplnkov výživy nenahradzuje pestrú zdravú stravu a pravidelný pohyb. Výsledky môžu byť u jednotlivcov rozdielne a nie sú zaručené.

 • zložky nie sú geneticky modifikované zložky nie sú geneticky modifikované
 • 100% vegánske, bezgluténový a bez GMO 100% vegánske, bezgluténový a bez GMO
 • doručenie priamo k Vám domov do 24 hodín doručenie priamo k Vám domov do 24 hodín
 • kontrolovaná, organická zložka kontrolovaná, organická zložka
 • Forma vyhotovenia: kapsula Forma vyhotovenia: kapsula
 • Balenie: 60 ks Balenie: 60 ks

Popis

Aké má ashwagandha účinky?

Ashwagandha môže podporiť rast svalovej hmoty a znižovať množstvo telesného tuku. Okrem protizápalových vlastností vďaka tomu, že znižuje hladinu cholesterolu, triglyceridov, chráni aj zdravie srdca. Jej semienka majú antiparazitárne účinky, kým horkasté listy sa odporúčajú v prípade horúčky a bolestivých opuchov. Koreň ashwagandhy vynikajúco tonizuje pokožku, vzhľadom na to, že má diuretické účinky, môže účinne poslúžiť aj v prípade opuchov. Zlepšuje stav pokožky a je účinný aj v prípade vyrážok. Smelo ho možno použiť aj v tom prípade, pokiaľ nás trápia tráviace problémy, a to aj vtedy, keď nás prápi zápcha.

Ashwagandha môže zmierniť depresiu a úzkosť, zatiaľ čo jeho antioxidanty môžu spomaliť proces starnutia. Z rovnakého dôvodu vynikajúco slúži na posilnenie imunity. Vďaka obsahu špecifických rastlinných zlúčenín zvyšuje chuť do jedla, zrýchľuje metabolizmus a má upokojujúce (sedatívne) vlastnosti. Jeho steroidné glykozidy zmierňujú stres, zatiaľ čo obsah withanolidov môže disponovať dezinfekčnými, protizápalovými a protinádorovými účinkami. Rutín, ako silný antioxidant, neutralizuje voľné radikály a bojuje proti rôznym patogénom. Rastlina môže podporovať programovanú bunkovú smrť rakovinových buniek.

Ako užívať ashwagandhu?

Odporúčané dávkovanie ashwagandhy závisí od typu doplnku výživy. V ideálnom prípade je vhodné postupovať podľa pokynov na etikete produktu. Odporúča sa užiť denne 1 – 2 kapsule štandardizovaného koreňového extraktu. 

Užitie kapsule sa odporúča pol hodiny pred spaním.

Má ashwagandha vedľajšie účinky?

I napriek tomu, že ashwagandhu možno v prípade väčšiny ľudí bezpečne aplikovať, predsa len existuje malá skupina, ktorej sa jej užívanie neodporúča. Pacienti trpiaci autoimunitnými ochoreniami (rheumatoid arthritis, lupus, Hashimotova choroba) by sa jej mali vyhýbať, rovnako aj tí pacienti, ktorí majú problémy so štítnou žľazou, pravidelne užívajú lieky (môže totiž zvýšiť hladinu hormónov štítnej žľazy). Ženy v období gravidity a dojčenia by sa mali vyhýbať užívaniu ashwagandhy, rovnako aj tie osoby, ktoré pravidelne užívajú sedatíva (lieky na upokojenie, na spanie), pretože rastlina zvyšuje účinok týchto liekov!

Obsah účinných látok / 1 kapsula

Withania Somnifera (Ashwaganda ) prášok zo sušeného koreňa 200 mg
Mikrokryštalická celulóza 145 mg
Hydroxy-propyl-metyl-celulóza 96 mg
Stearan horečnatý 5 mg

 

Skladovanie: Skladujte na suchom, chladnom a tmavom mieste, mimo dosahu detí!

POZOR: Užívanie produktu nenahradzuje vyrovnanú a pestrú stravu a zdravý životný štýl!

Odporúčané dávkovanie: Pre dospelých 1 kapsula denne pred jedlom. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku! Neužívajte prípravok v období gravidity, alebo v prípade problémov so štítnou žľazou.

 

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Bio ashwagandha kapsule”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Your review is going to be visible after the customer service approved it.

Superpotraviny blog: