-30%

11.50 8

  • 100% vegánske, bezgluténový a bez GMO 100% vegánske, bezgluténový a bez GMO
  • doručenie priamo k Vám domov do 24 hodín doručenie priamo k Vám domov do 24 hodín
  • kontrolovaná, organická zložka kontrolovaná, organická zložka
  • Forma vyhotovenia: olej Forma vyhotovenia: olej
  • Balenie: 250 ml Balenie: 250 ml
doručenie priamo k Vám domov do 24 hodín

Bio konopný olej 250 ml

S vysokým obsahom omega 3-6-9

Konopný olej prémiovej kvality sa získava lisovaním českých konopných semien za studena. Olej obsahuje veľké množstvo omega 3 omega 6 a omega 9 mastných kyselín, ktoré disponujú mnohými zdraviu prospešnými účinkami. Konopný olej ďalej obsahuje aj chlorofyl, antioxidanty a iné vitamíny, minerálne látky, ktoré sú pre ľudský organizmus dôležité.
Omega 3 a omega 6 mastné kyseliny môžu byť účinné v prípade liečby rôznych kožných ochorení, ako napríklad ekzém, psoriáza a akné. Dôležitú úlohu zohrávajú aj pri prevencii zápalov, okrem toho zmierňujú riziko vzniku nádorových ochorení a Alzheimerovej choroby.
Pre organizmus je veľmi dôležitý pomer mastných kyselín a nakoľko konzumujeme viacero takých potravín, ktoré obsahujú omega 6 mastné kyseliny, príjem omega 3 mastných kyselín je nevyhnutný. Mastné kyseliny neobsahuje iba konopný olej, avšak táto superpotravina   (omega 3 a omega 6), preto sa jej konzumácia vyslovene odporúča.

Užívanie doplnkov výživy nenahradzuje pestrú zdravú stravu a pravidelný pohyb. Výsledky môžu byť u jednotlivcov rozdielne a nie sú zaručené.

  • zložky nie sú geneticky modifikované zložky nie sú geneticky modifikované

Popis

Pravidelná konzumácia konopného oleja prispieva k zdravému fungovaniu imunitného systému, resp. vďaka esenciálnym olejom, ktoré obsahuje, môže chrániť aj krvné cievy, srdce a nervový systém. Primeraný príjem mastných kyselín je pre organizmus veľmi dôležitý. Nakoľko omega 3 mastné kyseliny obsahujú výlučne ryby a živočíchy žijúce v slaných vodách, nášmu organizmu sa tak určite nedostatne potrebné množstvo omega 3 mastných kyselín (EPA a DHA). Naopak, k omega 6 mastným sa dostaneme omnoho ľahšie, pretože ich obsahujú rastlinné oleje a semienka. Správny pomer mastných kyselín je dôležitý, v prípade omega 3 a omega 6 mastných kyselín je ideálny pomer medzi 1:1 a 1:4. Konopný olej disponuje ideálnym pomerom dvoch mastných kyselín. Omega 6 mastné kyseliny znižujú hladinu zlého LDL cholesterolu, čím môžu prispieť k zníženiu rizika kardiovaskulárnych ochorení. 

Pravidelná konzumácia konopného oleja môže znížiť riziko vzniku zápalov, nádorových ochorení, neplodnosti, Alzheimerovej choroby. Ďalej môže poskytnúť riešenie na mnoho kožných problémov, ako napríklad akné, psoriáza a ekzém.

100% bio konopný olej, lisovaný za studena

Konopný olej je možné aplikovať vnútorne aj zvonka rovnako. Môže sa pridávať do rôznych šalátov a kokteilov. Zvonka je možné nanášať olej priamo na problematickú pokožku.

Nie je určený na vyprážanie, pečenie a varenie. Nezahrievajte!

Skladujte v suchu pri teplote do 20°C. Po otvorení uchovávajte v chladničke. Fľašu dokladne uzavrite. Olej chránte pred svetlom a prístupom vzduchu.

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Bio konopný olej 250 ml”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Your review is going to be visible after the customer service approved it.

Superpotraviny blog: