6.90

  • 100% vegánske, bezgluténový a bez GMO 100% vegánske, bezgluténový a bez GMO
  • kontrolovaná, organická zložka kontrolovaná, organická zložka
  • Forma vyhotovenia: semienka Forma vyhotovenia: semienka
  • Balenie: 200 g Balenie: 200 g
  • 60 dňová záruka vrátenia peňazí 60 dňová záruka vrátenia peňazí
  • dávka postačujúca na 30 dní dávka postačujúca na 30 dní
doručenie priamo k Vám domov do 24 hodín

Bio Chia semienka

šalvia španielska, 100% organická

Chia (šalvia španielska) pochádza z Južnej Ameriky. Jej semienka obsahujú najdôležitejšie živiny v optimálnom pomere. V záujme zachovania tejto životodarnej sily DrNatura‎-supergreens nespracováva chia semienka chemickými ani prídavnými látkami (vo forme drobných semienok).

Podobne ako prírodné výživové doplnky, aj superpotraviny sa oplatí nepretržite konzumovať a zahrnúť do denného jedálneho lístka. Týmto spôsobom môžeme pre organizmus zabezpečiť stály prísun potrebných minerálnych látok a vitamínov prírodným spôsobom.

Užívanie doplnkov výživy nenahradzuje pestrú zdravú stravu a pravidelný pohyb. Výsledky môžu byť u jednotlivcov rozdielne a nie sú zaručené.

  • zložky nie sú geneticky modifikované zložky nie sú geneticky modifikované
  • certifikovaný, organický certifikovaný, organický

Popis

Chia (šalvia španielska) pochádza z Južnej Ameriky. Jej olejové semienka obsahujú najdôležitejšie živiny v optimálnom pomere. V záujme zachovania tejto životodarnej sily DrNatura‎-supergreens nespracováva chia semienka chemickými ani prídavnými látkami. V chia semienkach sú vo veľkých množstvách obsiahnuté omega-3 mastné kyseliny, bielkoviny, kyselina kávová, bezvlákninové sacharidy, antioxidačné zložky1(fenoly2) a vláknina3. Okrem toho obsahujú vápnik a omega-6 mastné kyseliny, ich veľkou prednosťou je, že sú bezlepkové4. Odporúčaná denná dávka: maximum 15 gramov. Zloženie: 100 % organicky pestované surové peruánske chia (Salvia hispanica) semienka. Skladujte na suchom mieste, po použití balenie dobre uzatvorte. Použiteľné do: pozri na obale.

Na stiahnutie etikety produktu kliknite sem


Použitá odborná literatúra:
1: Ixtaina VY, Nolasco SM, Tomás MC. Physical properties of chia (Salvia hispanica L.) seeds. Industrial Crops and Products. 2008;28(3):286–293.
2: http://examine.com/supplements/Salvia+hispanica/
3: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3518271/
4: Bueno M, di Sapio O, Barolo M, Busilacchi H, Quiroga M, Severin C. Quality tests of Salvia hispanica L. (Lamiaceae) fruits marketed in the city of Rosario (Santa Fe province, Argentina) Boletin Latinoamericano y del Caribe de Plantas Medicinales y Aromáticas. 2010;9(3):221–227

Z rastliny chia – Salvia hispanica – sa na medicínske účely využívajú len semienka1. Vďaka svojim hydrofilným vlastnostiam, keď sa dostanú v žalúdku do styku s vodou, menia sa na gélovitú látku, ktorá ľahšie vsiakne do seba toxické látky a tým pomáha k detoxikácii. Významné množstvo vlákniny ochraňuje podráždené črevá a ich schopnosť viazať vodu je dva a polkrát väčšia ako ovsených vločiek2, čo prispieva k lepšiemu vstrebávaniu živín. Výskumy potvrdili, že chia semienka sú schopné viazať voľné radikály a majú antiproliferatívne účinky3, a teda môžu zabrániť deleniu rakovinových buniek, najmä v prípade rakoviny pŕs, krčka maternice a kože.


Použitá odborná literatúra:
1: Nieman, D. Nutrition Research, May 2009; vol 29: pp 414-418.
2: http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0023643808001345
3: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21615011

Pre obsah vápnika sú vyslovene odporúčané v období tehotenstva a menopauzy. Keďže sa v nich obsiahnutá glukóza nevstrebáva v tráviacom trakte, môžu ich konzumovať aj diabetici1. Obsahujú približne toľko omega-3 mastných kyselín ako ryby, preto sú výbornou voľbou pre vegetariánov na doplnenie vitamínu B12. Chia semienka prispievajú k úspešnosti redukčných diét2, vďaka antioxidačným vlastnostiam3 spomaľujú starnutie, účinne bojujú proti zápalom, zabraňujú vzniku kardiovaskulárnych ochorení a navyše neobsahujú žiadny lepok4.


Použitá odborná literatúra:
1: Vuksan V, et al. Reduction in postprandial glucose excursion and prolongation of satiety: possible explanation of the long-term effects of whole grain Salba (Salvia Hispanica L.). Eur J Clin Nutr. (2010)
2: Chicco AG, et al. Dietary chia seed (Salvia hispanica L.) rich in alpha-linolenic acid improves adiposity and normalises hypertriacylglycerolaemia and insulin resistance in dyslipaemic rats. Br J Nutr. (2009)
3: Roizen, M. and Oz, M. You Staying Young, 2007, Free Press.
4: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3518271/

ŠALVIA ŠPANIELSKA
Priemerné výživové údaje v 100 gramoch % dennej odporúčanej dávky
energia 1 832 kJ / 444 kcal  
tuky 31.4 g  
– z toho nasýtené mastné kyseliny 3.8 g  
sacharidy 4.9 g  
– z toho cukry 0.8 g  
vláknina 33.7 g  
bielkoviny 21.2 g  
soľ 0.02 g  
vitamín E 2.91 mg 243%
vitamín B1 0.89 mg 81%
vitamín B3 11.2 mg 70%
fosfor 535 mg 76%
meď 1.5 mg 150%
draslík 500 mg 63%
horčík 290 mg 77%
omega 3 18.5 g 63%
omega 6 28 mg  

Superpotraviny návod na použitie Zmiešajte 1-2 čajové lyžice prášku v 300 ml (3 dl) tekutiny. Táto tekutina môže byť kokteil, mlieko, ovocná šťava, alebo aj jogurt, ale ho primiešať aj k svojmu rannému müsli alebo dezertu. Neváhajte, a pokojne vyskúšajte aj vlastné recepty alebo ich pokojne kombinujte s rôznymi superpotravinami!

Užívanie doplnkov výživy nenahradzuje pestrú zdravú stravu a pravidelný pohyb. Výsledky môžu byť u jednotlivcov rozdielne a nie sú zaručené.

Ovocné kokteily

Zmiešať môžeme jednu alebo viac superpotravín s ovocným kokteilom kúpeným alebo doma vyrobeným.
K našej superpotravine pridajme obyčajné mlieko alebo sójové, ryžové, či mandľové mlieko, obohaťme ju o nejaké ovocie, napríklad banán či sušené bobule. Mixujeme približne jednu minútu. Podľa chuti pridajme med, agávový sirup alebo stéviu. Experimentujte a buďte kreatívni: zostavte si svoje obľúbené kokteily zo superpotravín, ktoré sú potrebné aj pre váš organizmus. Vždy použite toľko mlieka alebo ovocnej šťavy, aby ste z prášku vybranej superpotraviny pripravili tekutinu vhodnej hustoty.
Nezabúdajte! Pite veľa vody, aby dané superpotraviny mohli prejaviť svoj čistiaci účinok.

Dúfame, že naše tipy podnietili vašu fantáziu a vy vyskúšate naše SUPER GREENS recepty. Garantujeme, že chuť SUPER GREENS SYMBOLU budete zbožňovať, či ho budete piť samostatne, alebo dostanete chuť experimentovať a zmiešate rôzne prísady.

Naše ďalšie recepty

Podobne ako prírodné výživové doplnky, aj superpotraviny sa oplatí nepretržite konzumovať a zahrnúť do denného jedálneho lístka. Týmto spôsobom môžeme pre organizmus zabezpečiť stály prísun potrebných minerálnych látok a vitamínov prírodným spôsobom.

Superpotraviny blog: