21.90

  • kontrolovaná, organická zložka kontrolovaná, organická zložka
  • Forma vyhotovenia: melivo Forma vyhotovenia: melivo
  • Balenie: 250 g Balenie: 250 g
  • obsahuje 25 zložku/zložiek obsahuje 25 zložku/zložiek
  • 60 dňová záruka vrátenia peňazí 60 dňová záruka vrátenia peňazí
  • dávka postačujúca na 30 dní dávka postačujúca na 30 dní
doručenie priamo k Vám domov do 24 hodín

Green Symbol®

Bio zelená zmes prášok

Green Symbol® je vysoko kvalitný, rýchlo absorbujúci sa výťažok zo superpotravín, ktorý obsahuje to najlepšie z 25 druhov zelenín a ovocia. V prirodzenej forme obsahuje kyselinu listovú, selén, železo a vitamín B12, mnoho rýchlo absorpčných vitamínov, minerálnych solí a je zdrojom fyto – živín. Zabezpečí prísun živín do krvi a buniek, čo pre organizmus prirodzenou vitamínovou bombou. Tým zvyšuje energiu človeka, jeho vitalitu a zlepší jeho celkový zdravotný stav. (Vo forme prášku)

Podobne ako prírodné výživové doplnky, aj superpotraviny sa oplatí nepretržite konzumovať a zahrnúť do denného jedálneho lístka. Týmto spôsobom môžeme pre organizmus zabezpečiť stály prísun potrebných minerálnych látok a vitamínov prírodným spôsobom.

Užívanie doplnkov výživy nenahradzuje pestrú zdravú stravu a pravidelný pohyb. Výsledky môžu byť u jednotlivcov rozdielne a nie sú zaručené.

  • zložky nie sú geneticky modifikované zložky nie sú geneticky modifikované

Popis

Green Symbol® je zmes vysoko kvalitného meliva rastlinného pôvodu, bohatého na rýchlo vstrebateľné živiny, obsahujúcu okrem množstva iných zložiek. V záložke “Zloženie” si môžete prečitať podrobné zloženie produktu. Je bohatý na kyselinu listovú, selén, železo a vitamín B12, ďalej je zdrojom mnohých ľahko vstrebateľných vitamínov, minerálnych látok a fytoživín. Produkt je prírodný a plnohodnotnotný doplnok bez prídavku umelých prísad. Vďaka jeho zloženiu dokáže organizmus vzácne živiny plne využiť. Denné užívanie naplní organizmus energiou a životnou silou, a zároveň poskytuje príjemnú duševnú a telesnú pohodu.

Rastliny, ktoré obsahuje zelená zmes, sa navzájom dopĺňajú a zároveň zvyšujú svoje vlastnosti pri starostlivosti o zdravie a liečbe. Riasy chlorella a spirulina majú vysoký obsah chlorofylu, vďaka čomu do organizmu dostanú extra kyslík aj na bunkovej úrovni. Urýchľujú detoxikačný priebeh, posilňujú imunitný systém a schopnosť samoliečby organizmu. Aktívne zložky zelenej zmesi zabraňujú rozmnožovaniu škodlivých baktérií, chránia pred toxickými vplyvmi rakovinotvorných1 látok. Prispievajú k alkalizácii organizmu2, regulujú hladinu cukru3 a cholesterolu v krvi4,5, ako aj obnovujú acidobázickú rovnováhu. Zmes antioxidačných6 zložiek spomaľuje starnutie buniek spojené s poškodením nervového systému, môže predchádzať vzniku rakoviny7, ako aj kardiovaskulárnych8 ochore.


Použitá literatúra:
1: Byers T, Nestle M, McTiernan A, et al. American Cancer Society Guidelines on Nutrition and Physical Activity for Cancer Prevention: Reducing the Risk of Cancer with Healthy Food Choices and Physical Activity. CA Cancer J Clin. 2002;52:92-119.
2: http://www.vitalitas-magazin.sk/bylinky/riasa-spirulina
3: http://www.vitalitas-magazin.hu/belgyogyaszat/buzafuvel-egeszsegesen
4: http://www.vitalitas-magazin.hu/fuveszkert/tokeletes-taplalek-a-chlorella
5: Liu WC, Tsai CE. Young Barley Leaf Prevents LDL Oxidation in Humans. Food Science and Agricultural Chemistry [published by The Chinese Institute of Food Science and Technology] Vol. 4 (3): 110-116 (2002).
6: Osawa, T., Katsuzaki, H., Hagiwara, Y., and Shibamoto, T. A novel antioxidant isolated from young green barley leaves. 1992, J. of Agricultural and Food Chemistry, Vol. 40 (7): 1135-1138.
7: http://naturalsociety.com/barley-grass-benefits-cancer-killing-enzyme-superoxide-dismutase/
8: http://www.naturalnews.com/036101_spirulina_superfood_nutrients.html

Všetky zložky zelenej zmesi majú účinné detoxikačné vlastnosti. Prečistia nielen krv, pečeň a črevá ale aj žlčník, močové orgány a pľúca od škodlivých látok. Preto sa jej užívanie odporúča výslovne počas detoxikačných kúr. Riasa spirulina a riasa chlorella sú dokonalou kombináciou pri problémoch spojených s prekyslením1 organizmu, pri vysokom krvnom tlaku, pri poruchách trávenia2 a inkontinencii, ako aj pri anémii3 a infekcií Candida. Keďže zelená zmes obnovuje trávenie a úspešne zbavuje telo od odpadových látok, je vhodná ako doplnok pri redukčných diétach4.


Použitá literatúra:
1: http://www.health-science-spirit.com/alkalizing.htm
2: Ben-Arye E, Goldin E, Wengrower D, Stamper A, Kohn R, Berry E. Wheat grass juice in the treatment of active distal ulcerative colitis: a randomized double-blind placebo-controlled trial. Scand J Gastroenterol. 2002;37:444-449.
3: Matsuura E, et al. Effect of chlorella on rats with iron deficient anemia. Kitasato Arch Exp Med. (1991)
4: http://healing.answers.com/weight-loss/review-of-spirulina-for-weight-loss

Prášok z kapusty (Green cabbage powder): Má vysoký obsah vitamínu C, A a B, a je bohatý na vápnik, draslík, jód a železo. Dezinfikuje tráviaci systém, ako antioxidant znižuje šancu vývinu rakovinových ochorení, spomaľuje starnutie. Reguluje hladinu cholesterolu a cukru v krvi.

Prášok z mrkvy (Carrot powder): Má vysoký podiel vlákniny, zabraňuje usádzaniu odpadových látok, čistí črevá. Obsah vitamínu A účinne pôsobí ako prevencia proti šeroslepote a iným ochoreniam zraku. Účinne detoxikuje, zbavuje pečeň aj od nahromadených ťažkých kovov, odkysľuje krv. Posilňuje imunitný systém.

Šípky (Rose Hips): Majú mierne diuretické účinky, pomáhajú zbaviť obličkových kameňov a piesku. Stimulujú funkciu nadobličiek a pečene, čistia krv. Posilňujú imunitný systém, chránia pred prechladnutím, tlmia kašeľ. Zlepšujú trávenie a pôsobia protizápalovo. Ich antioxidanty spomaľujú starnutie buniek.

Jablkový prášok (Apple powder): Posilňuje imunitný systém, znižuje vysoký krvný tlak a hladinu LDL (zlého) cholesterolu. Zmierňuje astmatické príznaky, vďaka antiseptickým účinkom znižuje počet patologických baktérií v ústach, zabraňuje vzniku zubného kazu. Reguluje funkciu čriev.

Špenát (Spinach): Má vysoký obsah vlákniny, vitamínu C, A, K a minerálnych látok ako železo, horčík, draslík, vápnik. Kvôli vysokému obsahu kyseliny listovej sa jeho užívanie dôrazne odporúča tehotným ženám.

Návod na použitie: pridajte 1 čajovú lyžičku prášku do 2 dcl vody denne 3 krát, alebo 1 polievkovú lyžicu denne raz.

Skladovanie: Medzi 15-30°C na suchom mieste.

Užívanie doplnkov výživy nenahradzuje pestrú zdravú stravu a pravidelný pohyb. Výsledky môžu byť u jednotlivcov rozdielne a nie sú zaručené.

Minimálna trvanlivosť do (deň/mesiac/rok): viď obal.
Čistá hmotnosť: 250 g

Výrobca: BioLégumes, Nemecko

Green Symbol® je chránený produkt

Krajina pôvodu: Nemecko

Podobne ako prírodné výživové doplnky, aj superpotraviny sa oplatí konzumovať pravidelne a zahrnúť do denného jedálneho lístka. Týmto spôsobom môžeme pre organizmus zabezpečiť stály prísun potrebných minerálnych látok a vitamínov prirodzeným spôsobom.

Superpotraviny blog: