43.90

  • kontrolovaná, organická zložka kontrolovaná, organická zložka
  • Forma vyhotovenia: melivo Forma vyhotovenia: melivo
  • Balenie: 250 g Balenie: 250 g
  • obsahuje 25 zložku/zložiek obsahuje 25 zložku/zložiek
  • 60 dňová záruka vrátenia peňazí 60 dňová záruka vrátenia peňazí
  • dávka postačujúca na 30 dní dávka postačujúca na 30 dní
doručenie priamo k Vám domov do 24 hodín

Green Symbol®

Bio zelená zmes prášok

Green Symbol® je vysoko kvalitný, rýchlo absorbujúci sa výťažok zo superpotravín, ktorý obsahuje to najlepšie z 25 druhov zelenín a ovocia. V prirodzenej forme obsahuje kyselinu listovú, selén, železo a vitamín B12, mnoho rýchlo absorpčných vitamínov, minerálnych solí a je zdrojom fyto – živín. Zabezpečí prísun živín do krvi a buniek, čo pre organizmus prirodzenou vitamínovou bombou. Tým zvyšuje energiu človeka, jeho vitalitu a zlepší jeho celkový zdravotný stav. (Vo forme prášku)

Podobne ako prírodné výživové doplnky, aj superpotraviny sa oplatí nepretržite konzumovať a zahrnúť do denného jedálneho lístka. Týmto spôsobom môžeme pre organizmus zabezpečiť stály prísun potrebných minerálnych látok a vitamínov prírodným spôsobom.

Užívanie doplnkov výživy nenahradzuje pestrú zdravú stravu a pravidelný pohyb. Výsledky môžu byť u jednotlivcov rozdielne a nie sú zaručené.

  • zložky nie sú geneticky modifikované zložky nie sú geneticky modifikované

Popis

Green Symbol® je zmes vysoko kvalitného meliva rastlinného pôvodu, bohatého na rýchlo vstrebateľné živiny, obsahujúcu okrem množstva iných zložiek, prášok z rias chlorella a spirulina. V záložke “Zloženie” si môžete prečitať podrobné zloženie produktu. Je bohatý na kyselinu listovú, selén, železo a vitamín B12, ďalej je zdrojom mnohých ľahko vstrebateľných vitamínov, minerálnych látok a fytoživín. Produkt je prírodný a plnohodnotnotný doplnok bez prídavku umelých prísad. Vďaka jeho zloženiu dokáže organizmus vzácne živiny plne využiť. Denné užívanie naplní organizmus energiou a životnou silou, a zároveň poskytuje príjemnú duševnú a telesnú pohodu.

Rastliny, ktoré obsahuje zelená zmes, sa navzájom dopĺňajú a zároveň zvyšujú svoje vlastnosti pri starostlivosti o zdravie a liečbe. Riasy chlorella a spirulina majú vysoký obsah chlorofylu, vďaka čomu do organizmu dostanú extra kyslík aj na bunkovej úrovni. Urýchľujú detoxikačný priebeh, posilňujú imunitný systém a schopnosť samoliečby organizmu. Aktívne zložky zelenej zmesi zabraňujú rozmnožovaniu škodlivých baktérií, chránia pred toxickými vplyvmi rakovinotvorných1 látok. Prispievajú k alkalizácii organizmu2, regulujú hladinu cukru3 a cholesterolu v krvi4,5, ako aj obnovujú acidobázickú rovnováhu. Zmes antioxidačných6 zložiek spomaľuje starnutie buniek spojené s poškodením nervového systému, môže predchádzať vzniku rakoviny7, ako aj kardiovaskulárnych8 ochore.


Použitá literatúra:
1: Byers T, Nestle M, McTiernan A, et al. American Cancer Society Guidelines on Nutrition and Physical Activity for Cancer Prevention: Reducing the Risk of Cancer with Healthy Food Choices and Physical Activity. CA Cancer J Clin. 2002;52:92-119.
2: http://www.vitalitas-magazin.sk/bylinky/riasa-spirulina
3: http://www.vitalitas-magazin.hu/belgyogyaszat/buzafuvel-egeszsegesen
4: http://www.vitalitas-magazin.hu/fuveszkert/tokeletes-taplalek-a-chlorella
5: Liu WC, Tsai CE. Young Barley Leaf Prevents LDL Oxidation in Humans. Food Science and Agricultural Chemistry [published by The Chinese Institute of Food Science and Technology] Vol. 4 (3): 110-116 (2002).
6: Osawa, T., Katsuzaki, H., Hagiwara, Y., and Shibamoto, T. A novel antioxidant isolated from young green barley leaves. 1992, J. of Agricultural and Food Chemistry, Vol. 40 (7): 1135-1138.
7: http://naturalsociety.com/barley-grass-benefits-cancer-killing-enzyme-superoxide-dismutase/
8: http://www.naturalnews.com/036101_spirulina_superfood_nutrients.html

Všetky zložky zelenej zmesi majú účinné detoxikačné vlastnosti. Prečistia nielen krv, pečeň a črevá ale aj žlčník, močové orgány a pľúca od škodlivých látok. Preto sa jej užívanie odporúča výslovne počas detoxikačných kúr. Riasa spirulina a riasa chlorella sú dokonalou kombináciou pri problémoch spojených s prekyslením1 organizmu, pri vysokom krvnom tlaku, pri poruchách trávenia2 a inkontinencii, ako aj pri anémii3 a infekcií Candida. Keďže zelená zmes obnovuje trávenie a úspešne zbavuje telo od odpadových látok, je vhodná ako doplnok pri redukčných diétach4.


Použitá literatúra:
1: http://www.health-science-spirit.com/alkalizing.htm
2: Ben-Arye E, Goldin E, Wengrower D, Stamper A, Kohn R, Berry E. Wheat grass juice in the treatment of active distal ulcerative colitis: a randomized double-blind placebo-controlled trial. Scand J Gastroenterol. 2002;37:444-449.
3: Matsuura E, et al. Effect of chlorella on rats with iron deficient anemia. Kitasato Arch Exp Med. (1991)
4: http://healing.answers.com/weight-loss/review-of-spirulina-for-weight-loss

Spirulina Banan aroma
Monascus purpureus extract Green cabbage powder
Chlorella Purple Dulse
Nutritional Yeast Alfalfa powder
Rice protein solids Inulin
Beetroot Dandelion leaf powder
White cabbage powder Carrot powder
Rose Hips Palm Fruits
Brocolli powder (sprout) Apple Pectin
Acerola Cherries Apple powder
Raspberry type flavor Guar powder
Parsley Spinach
Ganoderma Lucidum

Spirulina (spirulina): Podporuje trávenie a posilňuje črevnú flóru, znižuje LDL (zlú) hladinu cholesterolu a zrážanlivosť krvi. Čistí a rozširuje cievy, prechádza poruchám obehového systému a tvorbe rakoviny, urýchľuje detoxikáciu. Pôsobí protizápalovo, je vynikajúcim zabijakom vírusov a plesní, ale má aj antioxidačné účinky.

Banánová aróma (Banan aroma): Je bohatá na draslík a horčík, má blahodarný účinok na krvný tlak a správnu funkciu srdca. Posilňuje kosti, má alkalizujúci efekt, obnovuje žalúdočnú sliznicu, chráni pred žalúdočnými kyselinami a tvorbou žalúdočných vredov. Upravuje vstrebávanie živín. Pôsobí upokojujúco a zlepšuje celkový duševný a telesný stav, stabilizuje hladinu cukru v krvi.

Výťažok z červených kvasiniek (Monascus purpureus extract): Vďaka účinným látkam znižuje hladinu cholesterolu v krvi. Čistí steny ciev, zabraňuje vzniku kardiovaskulárnych a súvisiacich chorôb.

Prášok z kapusty (Green cabbage powder): Má vysoký obsah vitamínu C, A a B, a je bohatý na vápnik, draslík, jód a železo. Dezinfikuje tráviaci systém, ako antioxidant znižuje šancu vývinu rakovinových ochorení, spomaľuje starnutie. Reguluje hladinu cholesterolu a cukru v krvi.

Chlorella (chlorella): Vďaka obsahu chlorofylu zlepšuje zásobovanie buniek kyslíkom, čím zvyšuje imunitu organizmu, podporuje regeneráciu poškodeného tkaniva. Má detoxikačné a antioxidačné účinky, stabilizuje hladinu krvného cukru a cholesterolu v krvi, aj hodnotu pH v žalúdku.

Červená morská riasa (Purple dulse): Je významne bohatá na minerálne látky, hlavne draslík, horčík a jód.

Droždie (Nutritional Yeast): Mierne alkalické, zabraňuje hromadeniu oxidovaných mastných kyselín, upokojuje zapálené tkanivá. Nedráždi črevá ani pečeň, preto sa jeho užívanie odporúča aj v prípade výskytu vredu. Je vynikajúcim zdrojom vitamínu B ako aj sodíka a draslíka.

Prášok z lucerny (Alfalfa powder): Je bohatým komplexom vitamínov C, K, A a B, železa, horčíka, fosfora a zinku. Podporuje správne vstrebávanie živín bez poškodenia tráviaceho traktu. Obsah kyseliny listovej chráni naše telo pred starnutím na bunkovej úrovni.

Proteín z ryže (Rice protein solids): Výživa s vynikajúcim zdrojom vitamínu D, vápnika, fosforu a železa. Vzhľadom k extrémne vysokému obsahu antioxidantov posilňuje srdce. Znižuje hladinu LDL (zlého) cholesterolu, prispieva k úprave krvného tlaku. Podporuje dobré trávenie, odstraňuje hnačku.

Inulín (Inulin): Je sladidlo, ktoré podporuje vstrebávanie vápnika, železa a horčíka, prispieva k rozmnožovaniu prospešných baktériíí v črevnej flóre. Chráni hrubé črevo pred vznikom nádorových ochorení a riedi koncentráciu cholesterolu a triglyceridov. Zvyšuje objem stolice a frekvenciu vyprázdňovania.

Cvikla (Beetroot): Obsahuje vápnik, fosfor, draslík, horčík, železo, meď, síru, jód, bór, lítium, stroncium. Blahodarne pôsobí na chudokrvnosť, pri prechladnutí a podráždení slepého čreva. Pomáha pri regenerácii pečene, je účinná pri detoxikácii.

Prášok z púpavy (Dandelion leaf powder): Lieči tráviaci trakt, ťažkosti s obličkami a pečeňou vrátane žlčových kameňov, žltačky a zápalu pečene. Má mierne diuretické účinky, znižuje hladinu cukru v krvi, stupňuje schopnosť vstrebávania železa. Predchádza vzniku nádorových ochorení.

Prášok z mrkvy (Carrot powder): Má vysoký podiel vlákniny, zabraňuje usádzaniu odpadových látok, čistí črevá. Obsah vitamínu A účinne pôsobí ako prevencia proti šeroslepote a iným ochoreniam zraku. Účinne detoxikuje, zbavuje pečeň aj od nahromadených ťažkých kovov, odkysľuje krv. Posilňuje imunitný systém.

Šípky (Rose Hips): Majú mierne diuretické účinky, pomáhajú zbaviť obličkových kameňov a piesku. Stimulujú funkciu nadobličiek a pečene, čistia krv. Posilňujú imunitný systém, chránia pred prechladnutím, tlmia kašeľ. Zlepšujú trávenie a pôsobia protizápalovo. Ich antioxidanty spomaľujú starnutie buniek.

Datľa (Palms Fruits): Znižuje stres, podporuje pokojný spánok, zvyšuje vytrvalosť a celkovú fyzickú kondíciu. Posilňuje imunitný systém, v menopauze pomáha udržiavať v rovnováhe hormóny. Prečisťuje krv a má detoxikačný účinok. Podporuje proces tvorby krvi a metabolizmus buniek.

Prášok z brokolice (Brocolli powder): Je antioxidant, chráni organizmus pred škodlivými účinkami voľných radikálov, spomaľuje proces starnutia, posilňuje imunitný systém. Svojím detoxikačným účinkom prispieva k prevencii nádorových ochorení.

Jablkový pektín (Apple Pectin): Podporuje správne trávenie, zlepšuje funkciu žalúdka, obličiek a čriev. Čistí krv a detoxikuje.

Čerešňa Acerola (Acerola Cherries): Úspešne využiteľná pri anémii, vysokej hladine LDL (zlého) cholesterolu a pri cukrovke. Je veľmi cenným pomocníkom pri ochoreniach obličiek a žlčníka, ale aj pri rôznych kolitídach a bronchitídach. Obsahuje päťdesiatkrát viac vitamínu C než pomaranč a preto je vynikajúcim posilňovačom imunity a zároveň účinne bojuje voči nádorovým, a to hlavne voči pľúcnym, ochoreniam.

Jablkový prášok (Apple powder): Posilňuje imunitný systém, znižuje vysoký krvný tlak a hladinu LDL (zlého) cholesterolu. Zmierňuje astmatické príznaky, vďaka antiseptickým účinkom znižuje počet patologických baktérií v ústach, zabraňuje vzniku zubného kazu. Reguluje funkciu čriev.

Malina voňavá (Raspberry type flavor): Znižuje vysoký krvný tlak, normalizuje hladinu cukru v krvi. Má antibakteriálne, antipyretické, dezinfekčné účinky, spôsobuje potenie, pôsobí antikonvulzívne, tlmí menštruačné ťažkosti ako aj eliminuje hnačku.

Guarový prášok (Guar powder): Fyziologické účinky sa takmer zhodujú zo známejšou fazuľou zelenou: Efektívne pôsobí proti nádorovým ochoreniam, má detoxikačné účinky, je vynikajúcim zdrojom vitamínov A, B1, B2, B6 a C. Má hypoglykemické a diuretické účinky. Pomáha organizmu stráviť a vstrebať prijaté proteíny, a zabraňuje tvorbe rôznych druhov kameňov.

Petržlen (Parsley): Prispieva k správnemu tráveniu, znižuje nadúvanie. Povzbudzuje funkciu obličiek a pečene, zabraňuje tvorbe žlčníkových a obličkových kameňov. Vďaka alkalizačným účinkom je vynikajúci čistič krvi. Posilňuje imunitný systém, zvyšuje odolnosť voči alergickým ochoreniam. Má priaznivé účinky na zrakové nervy. Reguluje krvný tlak, ako antioxidant chráni bunky pred starnutím. Čistí krv a pôsobí ako prevencia pred nádorovými ochoreniami.

Špenát (Spinach): Má vysoký obsah vlákniny, vitamínu C, A, K a minerálnych látok ako železo, horčík, draslík, vápnik. Kvôli vysokému obsahu kyseliny listovej sa jeho užívanie dôrazne odporúča tehotným ženám.

Lesklokôrovka obyčajná (Ganoderma Lucidum): Lesklokôrovka obyčajná je jedlá huba. Vo východnej Ázii ju využívajú ako liek. Hlavnou zložkou huby Ganoderma je organické germánium, ktoré môže až jeden a polkrát zvýšiť kapacitu kyslíka v krvi čím môže upraviť trávenie, môže zabrániť odumretiu tkaniva.

Návod na použitie: pridajte 1 čajovú lyžičku prášku do 2 dcl vody denne 3 krát, alebo 1 polievkovú lyžicu denne raz.

Skladovanie: Medzi 15-30°C na suchom mieste.

Užívanie doplnkov výživy nenahradzuje pestrú zdravú stravu a pravidelný pohyb. Výsledky môžu byť u jednotlivcov rozdielne a nie sú zaručené.

Minimálna trvanlivosť do (deň/mesiac/rok): viď obal.
Čistá hmotnosť: 300 g

Výrobca: BioLégumes, Nemecko

Distribútor: DrNatura-Supergreens
1 Brook avenue,
Wembley HA9 8PH,
London, UK

Green Symbol® je chránený produkt

Krajina pôvodu: Nemecko

Podobne ako prírodné výživové doplnky, aj superpotraviny sa oplatí konzumovať pravidelne a zahrnúť do denného jedálneho lístka. Týmto spôsobom môžeme pre organizmus zabezpečiť stály prísun potrebných minerálnych látok a vitamínov prirodzeným spôsobom.

Superpotraviny blog: