16

 • 100% vegánske, bezgluténový a bez GMO 100% vegánske, bezgluténový a bez GMO
 • doručenie priamo k Vám domov do 24 hodín doručenie priamo k Vám domov do 24 hodín
 • kontrolovaná, organická zložka kontrolovaná, organická zložka
 • Forma vyhotovenia: kapsula Forma vyhotovenia: kapsula
 • Balenie: 60 ks Balenie: 60 ks
 • 60 dňová záruka vrátenia peňazí 60 dňová záruka vrátenia peňazí
doručenie priamo k Vám domov do 24 hodín

Fachet huby Shiitake (húževnatec jedlý)

na posilnenie imunity

Extrakt (výťažok) Fachet Huby shiitake pochádza z európskych kontrolovaných bio hospodárstiev, obsahuje neobsahuje hubový prášok, ale štandardný extrakt. Skladá sa z výlučne prírodných účinných látok, neobsahuje chemické nečistoty a stopy po ťažkých kovoch.

Huba shiitake (húževnatec jedlý)  sa medzi superpotravinami radí na popredné miesto. Disponuje vysokým obsahom antioxidantov a živín, preto vynikajúco posilňuje imunitu. Okrem toho je mimoriadne účinná proti vírusom a baktériám, zároveň môže byť účinná aj v prípade nádorových ochorení, a to vďaka účinkom ničiacim nádorové bunky.

Považuje sa za vyslovene diétnu potravinu, 100 gramov surovej huby shiitake obsahuje iba 30 kalórií, zároveň však v sušenej forme 296 kalórií. Má však vysoký obsah živín, pretože obsahuje vo veľkom množstve aj potravinové vlákniny, malé množstvo cukru, bielkoviny, kyselinu listovú, niacín, riboflavín, steroly, vitamíny B6, C a D, vápnik, draslík, meď, mangán, zinok, selén, takže sa jedná o skutočnú vitamínovú bombu s obsahom minerálnych látok.

Užívanie doplnkov výživy nenahradzuje pestrú zdravú stravu a pravidelný pohyb. Výsledky môžu byť u jednotlivcov rozdielne a nie sú zaručené.

 • zložky nie sú geneticky modifikované zložky nie sú geneticky modifikované
 • 100% vegánske, bezgluténový a bez GMO 100% vegánske, bezgluténový a bez GMO
 • doručenie priamo k Vám domov do 24 hodín doručenie priamo k Vám domov do 24 hodín
 • kontrolovaná, organická zložka kontrolovaná, organická zložka
 • Forma vyhotovenia: kapsula Forma vyhotovenia: kapsula
 • Balenie: 60 ks Balenie: 60 ks
 • 60 dňová záruka vrátenia peňazí 60 dňová záruka vrátenia peňazí

Popis

Najdôležitejšou účinnou látkou huby shiitake je lentinan, polysacharid pozostávajúci hlavne z β-glukánov, čiže viacnásobne zložená molekula uhľohydrátu. V Číne, v Južnej Kórei a v Japonsku sa už desaťročia aplikuje v rámci liečby vírusových infekcií (napr. herpes, polio, hepatitída, HIV) a rôznych nádorových ochorení. Mnohé výskumy dokazujú antivírusové účinky, resp. imunostimulačné vlastnosti tejto huby.

Čistí tráviaci systém a cievy, znižuje hladinu cholesterolu, okrem toho zmierňuje zápal a je účinná aj v prípade znižovania krvného tlaku. V prípade nádorových ochorení bol zistený dvojaký účinok: znižuje činnosť niektorých bielych krviniek (napr. fagocytov), kým naopak aktivitu iných (napr. CD4 bunky)zvyšuje. Preto nie je možné hubu aplikovať súbežne s imunosupresívnymi prípravkami. Zároveň však, hoci nie je schopná odstrániť nádorové ochorenie a zahubiť rakovinové bunky, jej aplikáciou sa významne zlepšujú výhliadky onkologockých pacientov, resp. používaním huby sa vo veľkej miere znižuje šanca vzniku metastáz.

Za účinky zabraňujúce starnutiu vďačí dvom vlastnostiam, v prvom rade už vyššie spomenutému imunitu posilňujúcemu účinku, pretože podporuje činnosť práve tých imunobuniek, ktoré sa v starnúcom organizme produkujú málo, alebo vôbec. V druhom rade ide o veľmi silný antioxidant, ktorý nielen chráni organizmus pred poškodením, spôsobeným oxidatívnym stresom, ale chráni a regeneruje aj bunky. Čo sa starnutia týka, huba bojuje v niekoľkých líniách, pretože okrem týchto vlastností prispieva aj k správnemu fungovaniu starnúceho organizmu vďaka účinkom upravujúcim krvný obeh a čistiacim cievy.

Produkt obsahuje extrakt v pomere 5:1, takže obsah jeho účinných látok je päťkrát vyšší ako v prípade melív a práškov z húb. Používame hubové extrakty s 30% polysacharidov, čo je optimálna koncentrácia pri chronických a vážnych chorobách.

Obsahuje účinné látky výlučne prírodného pôvodu!

Obsah 1 kapsule: 250,0 mg extraktu

Odporúčaná denná dávka: pre dospelých denne 1-3 kapsuly

Po konzumácii sa odporúča balenie dôkladne uzavrieť.

Produkt skladujte mimo dosahu detí. Odporúčanú dennú dávku neprekračujte. Pokiaľ trpíte alergiou na extrakt z húb, produkt neužívajte!

Skladovanie: Skladujte pri izbovej teplote (15-25°C)!

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Fachet huby Shiitake (húževnatec jedlý)”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Your review is going to be visible after the customer service approved it.

Superpotraviny blog: