13.90

 • 100% vegánske, bezgluténový a bez GMO 100% vegánske, bezgluténový a bez GMO
 • kontrolovaná, organická zložka kontrolovaná, organická zložka
 • Forma vyhotovenia: prášok Forma vyhotovenia: prášok
 • Balenie: 200 g Balenie: 200 g
 • 60 dňová záruka vrátenia peňazí 60 dňová záruka vrátenia peňazí
 • dávka postačujúca na 30 dní dávka postačujúca na 30 dní
doručenie priamo k Vám domov do 24 hodín

Bio Kučeravý kel prášok

100% organický

Nízky obsah uhľohydrátov, silný protizápalový a antioxidačný účinok, veľké množstvo vápnika, vitamínu C, kyseliny listovej, beta-karoténu, vlákniny, luteínu a esenciálnych aminokyselín. 100 gramov pokryje 200 percent potreby vitamínov nášho organizmu. Toto sú najdôležitejšie vlastnosti kučeravého kelu pochádzajúceho z Malej Ázie, ktorými disponuje aj prášok z kučeravého kelu.

Kučeravý kel je skutočná superpotravina, vďaka svojmu zloženiu a blahodarným účinkom, ho nazývajú aj kráľom zelenej a žltej listovej zeleniny. Nachádzajú sa v ňom všetky esenciálne aminokyseliny a zdravie chrániace mega-3 a omega-6 mastné kyseliny, ktoré obsahuje v ľahko dostupnej forme. Prášok z kučeravého kelu obsahuje viac karotenoidov ako mrkva. Jeho konzumácia prispieva uchovaniu celistvosti buniek, môže redukovať riziko rakoviny, pomáha zachovať zdravie pokožky a vlasov, chráni DNA a zlepšuje zrak. Účinne podporuje trávenie a prirodzené spaľovanie tukov, tým pádom môže byť našim spojencom pri dosiahnutí plochého brucha. Zrýchľuje vstrebávanie vápnika a jeho vlákniny pomáhajú v regenerácii črevnej flóry.

Kučeravý kel je vynikajúcim detoxikantom a okrem toho, že odstraňuje zdraviu škodlivé látky, môže byť balzamom na tráviace problémy, na únavu, alebo chronickú bolesť hlavy.

Užívanie doplnkov výživy nenahradzuje pestrú zdravú stravu a pravidelný pohyb. Výsledky môžu byť u jednotlivcov rozdielne a nie sú zaručené.

 • zložky nie sú geneticky modifikované zložky nie sú geneticky modifikované
 • certifikovaný, organický certifikovaný, organický

Popis

Prášok z kučeravého kelu už v malom množstve pokryje pre organizmus potrebnú dennú dávku vitamínov K a A, je vynikajúcim zdrojom vitamínu E, a obsahuje osemkrát toľko kyseliny listovej a štyrikrát toľko vitamínu C ako kapusta. To znamená, že prostredníctvom neho môžeme doplniť väčšinu najdôležitejších vitamínov. Ak užívame prášok z kučeravého kelu pravidelne, dostaneme sa k väčšiemu množstvu železa, ako keby sme denne jedli hovädzie mäso. Je bohatý na luteín, ochrancu nášho zraku, jeho obsah vápnika je o šesťdesiatkrát vyšší, ako v čerstvom špenáte a výrazne prekročí aj množstvo nachádzajúce sa v mlieku. Obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny – tieto organizmus nie je schopný produkovať, preto ich treba nahradiť zvonka – okrem toho je bohatý na kardioprotektívne omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, beta-karotén, draslík, mangán, meď a železo. Prášok z kučeravého kelu znižuje riziko vzniku rakoviny – môže byť účinný hlavne v prípade rakoviny prsníka, vaječníka a prostaty, ďalej znižuje riziko zápalov, astmy, srdcovo-cievnych ochorení, rovnako ako spomaľuje starnutie pokožky a buniek. Zlepšuje prirodzenú očistu hrubého čreva, prispieva k detoxikácii tela, chráni zdravie ciev, prispieva zachovaniu a obnove rovnováhy črevnej flóry, a môže byť užitočný aj v liečbe cukrovky. Kapusta obyčajná podnecuje fungovanie nervového systému a mozgu, respektíve zlepšuje pamäť.

Kapusta obyčajná

Odborná literatúra:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22744944
https://www.uhc.com/health-and-wellness/nutrition/kale-queen-of-greens
https://medlineplus.gov/ency/patientinstructions/000729.htm

Superpotravina, prášok z kučeravého kelu, za svoje dobročinné, zdraviu prospešné vlastnosti, vďačí významnému množstvu účinných látok a svojim jedinečným zložkám. Jeho antioxidačné zložky, v prvom rade vitamín C, polyfenoly a beta-karotén, viažu voľné radikály, ktoré spôsobujú vznik zhubných nádorov, srdcovo – cievnych ochorení, zápalov a predčasné starnutie pokožky. Ďalším účinkom jeho antioxidantov je, že konzumovaním prášku z kučeravého kelu môžeme zachovať zdravie našich vlasov a môže sa zlepšiť našu pamäť.

Jeho protinádorové účinky posilňuje aj to, že vyplaví karcinogénne látky z organizmu. Má významné protizápalové účinky, čím prášok z kučeravého kelu posilňuje močovody, zmierňuje príznaky zápalu kĺbov a astmy.

Obsahuje esenciálne aminokyseliny napomáhajúce fungovanie buniek, vývin svalov, činnosť imunitného systému, respektíve prispievajúce zdraviu obehového systému, kostí a pokožky. Prostredníctvom optimálneho množstva omega-3 a omega-6 mastných kyselín, prášok z kučeravého kelu môže pomôcť v prípade vredov, zápalu kĺbov, osteoporózy, vysokého krvného tlaku, aknóznej pleti, psoriázy, kôrnatenia ciev a iných porúch krvného obehu. Jej karotenoidy- z týchto obsahuje viac ako mrkva- luteín a zeaxantín, prispievajú k zlepšeniu zraku. Vďaka výdatnému množstvu vápnika, vitamínu A, vitamínu K, prášok z kučeravého kelu posilňuje kosti a zuby, kým síra podporuje trávenie. Obsah horčíka ďalej stupňuje účinnosť vstrebávania vápnika. Vďaka obsahu vláknin, prášok z kučeravého kelu je účinným detoxikantom, očisťuje črevá a znižuje hladinu cholesterolu, chráni cievy, napomáha chudnutiu a redukuje tuky v oblasti brucha, a tiež napomáha obnoviť rovnováhu črevnej flóry. Táto vlastnosť prispieva ku schopnosti posilnenia imunity, respektíve k zlepšeniu trávenia a látkovej výmeny, tiež zmierňuje chronickú bolesť hlavy a zmierňuje pocit únavy.

Konzumácia prášku z kučeravého kelu prispieva k zachovaniu celkového dobrého fyzického a mentálneho stavu, respektíve k prevencii vzniku chorôb. Všeobecne posilňuje imunitu, skrášľuje pleť, posilňuje kosti, zlepšuje zrak a prispieva úspechu diét.

Prášok z kučeravého kelu sa odporúča hlavne v týchto prípadoch:

 • Oslabený imunitný systém
 • Chronické tráviace poruchy
 • Pocit únavy
 • Kožné problémy (akné, psoriáza, zápaly)
 • Zápaly kĺbov
 • Diéta
 • Poruchy cievneho obehu (arterioskleróza)
 • Prevencia vzniku rakoviny
 • Poškodená črevná flóra
 • Problémy s pamäťou
 • Vysoký krvný tlak
 • Problémy so zrakom
 • Tráviace poruchy

Supergreens návod na použitie Zmiešajte 3 čajové lyžice prášku v 300 ml (3 dl) tekutiny. Táto tekutina môže byť kokteil, rastlinné mlieko, ovocná alebo zeleninová šťava, ale ho môžete primiešať aj k rannému müsli či dezertu. Superpotraviny riasy majú charakteristickú chuť, odporúčame ich najmä do zeleninových kokteilov a zeleninových polievok. Neváhajte, a pokojne vyskúšajte aj vlastné recepty alebo ich pokojne kombinujte s rôznymi superpotravinami!

Užívanie doplnkov výživy nenahradzuje pestrú zdravú stravu a pravidelný pohyb. Výsledky môžu byť u jednotlivcov rozdielne a nie sú zaručené.

Superpotraviny blog: