22.90

 • 100% vegánske, bezgluténový a bez GMO 100% vegánske, bezgluténový a bez GMO
 • doručenie priamo k Vám domov do 24 hodín doručenie priamo k Vám domov do 24 hodín
 • Forma vyhotovenia: kapsula Forma vyhotovenia: kapsula
 • Balenie: 60 ks Balenie: 60 ks
 • 60 dňová záruka vrátenia peňazí 60 dňová záruka vrátenia peňazí
doručenie priamo k Vám domov do 24 hodín

Nattokináza 2000 FU

Proti kŕčovým žilám, na kardiovaskulárne ochorenia

Nattokináza disponuje mimoriadne silnou fibrinolytickou aktivitou, t.j. odbúrava krvné zrazeniny. Rôzne experimenty na zvieratách a aj na ľuďoch ukázali, že zlepšuje krvný obeh a môže znižovať riziko rôznych kardiovaskulárnych ochorení bez toho, aby spôsoboval škodlivé vedľajšie účinky. V alternatívnej medicíne sa predpokladá, že nattokináza je prospešná pre osoby trpiace kardiovaskulárnymi ochoreniami, čiastočne tak, že rozkladá krvné zrazeniny, ktoré môžu zabraňovať správnej cirkulácii krvi.

I napriek tomu, že sa nattokináza všeobecne považuje za bezpečnú a dobre znášanlivú, môže spôsobovať vedľajšie účinky a interagovať (vyvolať vzájomnú reakciu) s určitými liekmi. Vzhľadom na to, že môže ovplyvňovať krvný obeh, u pacientov s poruchami krvácania, u pacientov užívajúcich s nízkym krvným tlakom, u pacientov užívajúcich lieky na vysoký krvný tlak sa odporúča jej aplikácia iba so značnou obozretnosťou a po konzultácii s ošetrujúcim lekárom. V prípade operácie je potrebné jej užívanie ukončiť minimálne dva týždne pred plánovaným zákrokom, aby sa znížilo riziko nadmerného krvácania. Užívanie nattokinázy u detí, tehotných, alebo dojčiacich žien sa neodporúča.

 

Užívanie doplnkov výživy nenahradzuje pestrú zdravú stravu a pravidelný pohyb. Výsledky môžu byť u jednotlivcov rozdielne a nie sú zaručené.

 • zložky nie sú geneticky modifikované zložky nie sú geneticky modifikované
 • 100% vegánske, bezgluténový a bez GMO 100% vegánske, bezgluténový a bez GMO
 • doručenie priamo k Vám domov do 24 hodín doručenie priamo k Vám domov do 24 hodín
 • Forma vyhotovenia: kapsula Forma vyhotovenia: kapsula
 • Balenie: 60 ks Balenie: 60 ks
 • 60 dňová záruka vrátenia peňazí 60 dňová záruka vrátenia peňazí

Popis

Natto, známejšia ako fermentovaná sója, je v Japonsku považovaná za tradičný pokrm už tisíce rokov. Enzým nattokináza, je mimoriadne silná bielkovina, ktorá rozpúšťa krvné zrazeniny a je používaná na liečbu kardiovaskulárnych ochorení. Enzým je produkovaný baktériou Bacillus subtilis počas fermentácie sójových bôbov a jeho konzumácia môže mať mnoho zdravotných výhod.

Aké má nattokináza účinky? Vo všeobecnosti sa považuje za bezpečný, účinný, pomerne lacný a prírodný doplnok pri liečbe kardiovaskulárnych ochorení, vrátane kŕčových žíl. Môže ovplyvniť arteriálnu trombózu, spôsobenú oxidačným poškodením, a tiež žilovú trombózu vyvolanú, resp. spôsobenú zápalom. Na rozdiel od aspirínu, ktorý často spôsobuje krvácanie,. alebo vznik žalúdočných vredov, nattokináza zlepšuje prietok krvi bez škodlivých účinkov. Má mimoriadnu schopnosť odbúravať krvné zrazeniny a fibrín, arteriálne plaky, ale ako účinný antikoagulant môže mať aj ďalšie výhody. Vďaka svojej schopnosti odbúrať fibrín môže byť nattokináza ideálnym kandidátom nielen v súvislosti s mozgovou porážkou, ale aj na liečbu iných stavov, ovplyvnených škodlivými účinkami fibrinolýzy, vrátane Alzheimerovej choroby. Priaznivo pôsobí podobným spôsobom, ako enzým serrapeptáza, ktorá je schopná odbúravať prebytočné a odumreté tkanivá a tkanivovú tekutinu tvorené bielkovinami.

Kardiovaskulárne ochorenia a zdravie mozgu spolu úzko súvisia. V posledných rokoch sa čoraz viac upriamuje pozornosť na to, že nattokináza môže mať také neuroprotektívne vlastnosti, ktoré by mohli pozastaviť progresiu ochorení u osôb postihnutých mozgovou príhodou. Môže poskytnúť pomoc v prípade angíny, aterosklerózy, hlbokej žilovej trombózy, hemoroidov, vysokého krvného tlaku, ďalej v prípade infarktu myokardu, ochorení periférnych tepien a kŕčových žíl.

 

Zdroje:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5372539/

https://www.healthbenefitstimes.com/natto/

https://www.verywellhealth.com/what-is-nattokinase-89831

Obsah 1 kapsule

Nattokinase enzým400 mg
Hydroxy-propyl-metyl-celulóza95 mg
Stearan horečnatý3 mg
AEROSIL® (koloidný oxid kremičitý)2 mg

Dávkovanie: denne 1-3 kapsule ráno, pred jedlom. 

Upozornenie: V prípade, že užívate akékoľvek lieky proti zrážanlivosti krvi, pred použitím prípravku konzultujte s ošetrujúcim lekárom. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku!

Užívanie produktu nenahradzuje vyváženú, pestrú stravu a zdravý životný štýl!

Skladovanie: Skladujte na suchom mieste, v uzavretom balení, mimo dosahu detí!

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Nattokináza 2000 FU”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Your review is going to be visible after the customer service approved it.

Superpotraviny blog: