11.90

  • 100% vegánske, bezgluténový a bez GMO 100% vegánske, bezgluténový a bez GMO
  • kontrolovaná, organická zložka kontrolovaná, organická zložka
  • Forma vyhotovenia: prášok Forma vyhotovenia: prášok
  • Balenie: 200 g Balenie: 200 g
  • 60 dňová záruka vrátenia peňazí 60 dňová záruka vrátenia peňazí
  • dávka postačujúca na 30 dní dávka postačujúca na 30 dní
doručenie priamo k Vám domov do 24 hodín

Bio Pšeničná tráva v prášku

100% organická

Pšeničnú trávu zbierajú v období, keď je rastlina ešte mladá, vtedy má totiž jedinečné zloženie výživných látok pre optimálne fungovanie nášho organizmu. Pšeničná tráva je bohatá na železo, kyselinu listovú, vlákninu, vo vysokej miere obsahuje aj minerálne látky, vitamíny a fytoživiny. (Vo forme prírodného výmelu.)

Podobne ako prírodné výživové doplnky, aj superpotraviny sa oplatí nepretržite konzumovať a zahrnúť do denného jedálneho lístka. Týmto spôsobom môžeme pre organizmus zabezpečiť stály prísun potrebných minerálnych látok a vitamínov prírodným spôsobom.

Užívanie doplnkov výživy nenahradzuje pestrú zdravú stravu a pravidelný pohyb. Výsledky môžu byť u jednotlivcov rozdielne a nie sú zaručené.

  • zložky nie sú geneticky modifikované zložky nie sú geneticky modifikované
  • certifikovaný, organický certifikovaný, organický

Popis

Pšeničná tráva v prášku je firmou DrNatura-Supergreens vyrobená z mladej zelenej pšenice. Práve v tomto období je najbohatšia na tie výživné látky, ktoré sú dôležité pre optimálne fungovanie nášho organizmu. Prášok z pšeničnej trávy je bohatý na enzýmy, aminokyseliny1,vitamíny (pšeničná tráva obsahuje dvakrát toľko vitamínu A ako mrkva, a koncentrácia vitamínu C je väčšia ako v pomaranči2), na vlákninu, ako aj betakarotén, minerálne látky (železo, vápnik,selén,fosfor,draslík) a fytoživiny. Pšeničnú trávu firmy DrNatura-Supergreens pestovali v súlade s prírodou, veľa slnka a na živiny bohatá pôda prispeli k tomu, že sa mladé výhonky pšenice zdravo vyvíjali. Zloženie: mongolská, 100 % prírodná a surová pšeničná tráva v prášku (Triticum aestivum). Skladujte na suchom mieste, po použití balenie dobre uzatvorte. Použiteľné do: pozri na obale.

Na stiahnutie etikety produktu kliknite sem


Použitá odborná literatúra:
1: http://www.vitalitas-magazin.hu/belgyogyaszat/buzafuvel-egeszsegesen
2: http://hippocratesinst.org/living-food/benefits-of-wheatgrass

Zložky prášku z pšeničnej trávy, najmä antioxidačné vitamíny A, C a E, ako aj komplex vitamínov B, sedemnásť aminokyselín a takmer tridsať enzýmov účinne prispievajú k predchádzaniu chorobám a k zlepšovaniu zdravotného stavu. Prášok z mladej pšenice posilňuje imunitný systém1, zlepšuje okysličenie krvi2, ako antioxidant prispieva k predchádzaniu rakovine. Obsah chlorofylu podporuje detoxikačné procesy3 v krvi, pečeni a v črevách. Zabraňuje množeniu škodlivých baktérií a ochraňuje organizmus pred toxickým účinkom rakovinotvorných4 látok. Prášok z pšeničnej trávy pomáha udržovať v rovnováhe hladinu cukru v krvi a cholesterolu, upravuje krvný obeh, trávenie a činnosť srdca. Je vynikajúci alkalizujúci prostriedok, nastavuje acidobázickú rovnováhu5 v tele.


Použitá odborná literatúra:
1: Blumenthal M, ed. The Complete German Commission E Monographs: Therapeutic Guide to Herbal Medicines. Austin, TX: American Botanical Council; 1998.
2: http://hippocratesinst.org/living-food/benefits-of-wheatgrass
3: http://www.vitalitas-magazin.hu/belgyogyaszat/buzafuvel-egeszsegesen
4: Byers T, Nestle M, McTiernan A, et al. American Cancer Society Guidelines on Nutrition and Physical Activity for Cancer Prevention: Reducing the Risk of Cancer with Healthy Food Choices and Physical Activity. CA Cancer J Clin. 2002;52:92-119.
5: http://www.wheatgrasspowderbenefits.org

Prášok z pšeničnej trávy nám spraví dobrú službu pri poruchách trávenia1 a pri problémoch so zadržiavaním moču. Je účinný pri detoxikačných kúrach, keďže prášok z pšeničnej trávy nečistí len krv, pečeň, črevá, ale aj žlčník, močové cesty a pľúca. Je vyslovene vhodný pre vegetariánov, lebo v plnej miere uspokojí potrebu organizmu, čo sa vitamínu B12 týka. Podporuje činnosť štítnej žľazy, zrýchľuje látkovú výmenu, ba dokonca je úplne bez kalórií a znižuje chuť do jedla2, preto je výborný pri redukčných diétach3. Vďaka železu a antioxidačným vlastnostiam vitamínov prášok z pšeničnej trávy spomaľuje starnutie buniek, jeho užívanie spevňuje pokožku4, prispieva k prírodnému tmavnutiu sivých vlasov. Obklad z mlieka a z prášku z pšeničnej trávy používame na ošetrenie5 uštipnutí hmyzom, akné, pieh, plesne na nohách, drobných poranení pokožky a vyrážok. Konzumáciou tohto prášku sa navyše môžeme zbaviť zlého dychu a zápachu tela, tiež zabraňuje vzniku zubného kazu.


Použitá odborná literatúra:
1: Ben-Arye E, Goldin E, Wengrower D, Stamper A, Kohn R, Berry E. Wheat grass juice in the treatment of active distal ulcerative colitis: a randomized double-blind placebo-controlled trial. Scand J Gastroenterol. 2002;37:444-449.
2: http://www.livestrong.com/article/295075-wheatgrass-weight-loss
3: http://www.thesuperfoods.net/wheatgrass/wheatgrass-for-weight-loss
4: http://www.vitalitas-magazin.hu/belgyogyaszat/buzafuvel-egeszsegesen
5: http://www.wheatgrasspowderbenefits.org

PŠENIČNÁ TRÁVA
Priemerné výživové údaje v 100 gramoch % dennej odporúčanej dávky
energia 1 040 kJ / 248 kcal  
tuky 1.3 g  
– z toho nasýtené mastné kyseliny 0.4 g  
sacharidy 12.7 g  
– z toho cukry 0 g  
vláknina 52.5 g  
bielkoviny 18.1 g  
soľ 0.13 g  
vitamín B1 0.73 mg 66%
vitamín B5 – kyselina pantoténová 9.74 mg 162%
kyselina listová 450 μg 225%
draslík 1 410 mg 71%
železo 23.4 mg 167%
chlorofyl 2 670 mg  
betakarotén 63 mg  

Superpotraviny návod na použitie Zmiešajte 1-2 čajové lyžice prášku v 300 ml (3 dl) tekutiny. Táto tekutina môže byť kokteil, mlieko, ovocná šťava, alebo aj jogurt, ale ho primiešať aj k svojmu rannému müsli alebo dezertu. Neváhajte, a pokojne vyskúšajte aj vlastné recepty alebo ich pokojne kombinujte s rôznymi superpotravinami!

Užívanie doplnkov výživy nenahradzuje pestrú zdravú stravu a pravidelný pohyb. Výsledky môžu byť u jednotlivcov rozdielne a nie sú zaručené.

Ovocné kokteily

Zmiešať môžeme jednu alebo viac superpotravín s ovocným kokteilom kúpeným alebo doma vyrobeným.
K našej superpotravine pridajme obyčajné mlieko alebo sójové, ryžové, či mandľové mlieko, obohaťme ju o nejaké ovocie, napríklad banán či sušené bobule. Mixujeme približne jednu minútu. Podľa chuti pridáme med, agávový sirup alebo stéviu. Experimentujte a buďte kreatívni: zostavte si svoje obľúbené kokteily zo superpotravín, ktoré sú potrebné aj pre váš organizmus. Vždy použite toľko mlieka alebo ovocnej šťavy, aby ste z prášku vybranej superpotraviny pripravili tekutinu vhodnej hustoty.
Nezabúdajte! Pite veľa vody, aby dané superpotraviny mohli prejaviť svoj čistiaci účinok.

Dúfame, že naše tipy podnietili vašu fantáziu a vy vyskúšate naše SUPER GREENS recepty. Garantujeme, že chuť SUPER GREENS SYMBOLU budete zbožňovať, či ho budete piť samostatne, alebo dostanete chuť experimentovať a zmiešate rôzne prísady.

Naše ďalšie recepty

Podobne ako prírodné výživové doplnky, aj superpotraviny sa oplatí nepretržite konzumovať a zahrnúť do denného jedálneho lístka. Týmto spôsobom môžeme pre organizmus zabezpečiť stály prísun potrebných minerálnych látok a vitamínov prírodným spôsobom.

Superpotraviny blog: