13.90

  • 100% vegánske, bezgluténový a bez GMO
  • kontrolovaná, organická zložka
  • Forma vyhotovenia: prášok
  • Balenie: 200 g
  • 60 dňová záruka vrátenia peňazí
  • dávka postačujúca na 30 dní

Bio Chlorella prášok

100% organický

Chlorella je sladkovodná riasa, ktorá je vďaka prírodnému zloženiu jedným z najkomplexnejších zdrojov živín na svete. Obsah chlorofylu chlorely je najvyšší spomedzi známych rastlín a je tiež bohatá na vitamíny, minerálne látky a rastlinnú vlákninu. (Vo forme organického meliva.)

Podobne ako prírodné výživové doplnky, aj superpotraviny sa oplatí nepretržite konzumovať a zahrnúť do denného jedálneho lístka. Týmto spôsobom môžeme pre organizmus zabezpečiť stály prísun potrebných minerálnych látok a vitamínov prírodným spôsobom.

Užívanie doplnkov výživy nenahradzuje pestrú zdravú stravu a pravidelný pohyb. Výsledky môžu byť u jednotlivcov rozdielne a nie sú zaručené.

  • zložky nie sú geneticky modifikované
  • certifikovaný, organický

Popis

Chlorella je sladkovodná riasa, ktorá je vďaka prírodnému zloženiu jedným z najkomplexnejších zdrojov živín na svete. Obsah chlorofylu chlorely je najvyšší spomedzi známych rastlín a je tiež bohatá na vitamíny, minerálne látky a rastlinnú vlákninu. Nachádzajú sa v nej všetky, pre organizmus nevyhnutné esenciálne aminokyseliny1. Vo veľkom množstve obsahuje antioxidačné látky, obsah betakaroténu je desaťnásobne vyšší ako pri mrkve2. 3-gramový denný príjem riasy chlorella znásobí životnú silu, pomáha organizmu, aby sa zbavil nahromadených ťažkých kovov a iných toxických látok.

Pre stiahnutie štítku produktu kliknite sem


Použitá odborná literatúra:
1: http://www.canceractive.com/cancer-active-page-link.aspx?n=533
2: http://www.vitalitas-magazin.hu/fuveszkert/tokeletes-taplalek-a-chlorella

Prášok z riasy chlorella je vďaka jedinečným a cenným zložkám, taktiež mimoriadne vysokému obsahu chlorofylu1 účinný detoxikant2, zbaví telo nahromadených ťažkých kovov3. Stimuluje tvorbu bielych a červených krviniek, zlepšuje okysličenie buniek, posilňuje imunitný systém4. Prispieva k prevencii rakoviny, vďaka obsahu betakaroténu s antioxidačným účinkom, vitamínu C a komplexu vitamínov B viaže voľné radikály spôsobujúce vznik rakoviny5, prispieva k zvráteniu rakovinových procesov. Zvyšuje základnú energetickú hladinu, zabezpečuje fyzickú a mentálnu sviežosť. Obnoví poškodené nervové tkanivá, zlepšuje trávenie, stabilizuje hodnoty cukru6 a cholesterolu7 v krvi. Podporuje tvorbu interferónu a tým prispieva k zvýšeniu hladiny makrofágov, a tiež T-lymfocytov8.


Použitá odborná literatúra:
1: http://www.vitalitas-magazin.hu/fuveszkert/tokeletes-taplalek-a-chlorella
2: Kittaka-Katsura H, et al. Purification and characterization of a corrinoid compound from Chlorella tablets as an algal health food. J Agric Food Chem. (2002)
3: Rai UN1, et al. Chromate tolerance and accumulation in Chlorella vulgaris L.: role of antioxidant enzymes and biochemical changes in detoxification of metals. Bioresour Technol. (2013)
4: International Journal of Food Sciences and Nutrition
5: http://www.canceractive.com/cancer-active-page-link.aspx?n=533
6: http://www.canceractive.com/cancer-active-page-link.aspx?n=533
7: Journal of Medicinal Food, Sept 2008
8: Konishi, 1990

Prášok z riasy chlorella je vyslovene odporúčaný pre osoby trpiace vysokým krvným tlakom1, alebo chudokrvnosťou2 a cukrovkárom. Je vynikajúcim pomocníkom pri detoxikačných kúrach a diétach3, účinne znižuje pomer tukov v tele4, pomáha pri tráviacich pochodoch, zbavuje toxických látok5. Vzhľadom na bohatý obsah chlorofylu a antioxidantov zmierňuje zápaly, prispieva k regenerácii poškodených buniek6. Pokiaľ sa náš organizmus z dôvodu veku alebo životného štýlu začal škodlivo prekysľovať, riasa chlorella mu pomôže prinavrátiť želanú acidobázickú rovnováhu.


Použitá odborná literatúra:
1: http://examine.com/supplements/Chlorella
2: Matsuura E, et al. Effect of chlorella on rats with iron deficient anemia. Kitasato Arch Exp Med. (1991)
3: Mizoguchi T, et al. Nutrigenomic studies of effects of Chlorella on subjects with high-risk factors for lifestyle-related disease. J Med Food. (2008)
4: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18800884
5: http://science.naturalnews.com/pubmed/18800895.html
6: Tamaki H, et al. Inhibitory effects of herbal extracts on breast cancer resistance protein (BCRP) and structure-inhibitory potency relationship of isoflavonoids. Drug Metab Pharmacokinet. (2010)

RIASA CHLORELLA
Priemerné výživové údaje v 100 gramoch % dennej odporúčanej dávky
energia 2 000 kJ / 486 kcal  
tuky 15 g  
– z toho nasýtené mastné kyseliny 2.58 g  
sacharidy 22 g  
– z toho cukry 0 g  
vláknina 15 g  
bielkoviny 60 g  
soľ 2 g  
vitamín K 40 μg 53%
vitamín B1 3 mg 272%
vitamín B2 6 mg 428%
vitamín B3 30 mg 187%
vitamín B6 2 mg 142%
kyselina listová 500 μg 250%
vitamín B12 30 μg 1200%
draslík 800 mg 40%
fosfor 1.2 g 85%
železo 100 mg 714%
zinok 25 mg 250%
meď 3 mg 300%
horčík 5 mg 250%
selén 300 μg 545%
betakarotén 400 mg  
chlorofyl 30 g  
inozitol 400 mg  

Supergreens návod na použitie Zmiešajte 3 čajové lyžice prášku v 300 ml (3 dl) tekutiny. Táto tekutina môže byť kokteil, rastlinné mlieko, ovocná alebo zeleninová šťava, ale ho môžete primiešať aj k rannému müsli či dezertu. Superpotraviny riasy majú charakteristickú chuť, odporúčame ich najmä do zeleninových kokteilov a zeleninových polievok. Neváhajte, a pokojne vyskúšajte aj vlastné recepty alebo ich pokojne kombinujte s rôznymi superpotravinami!

Užívanie doplnkov výživy nenahradzuje pestrú zdravú stravu a pravidelný pohyb. Výsledky môžu byť u jednotlivcov rozdielne a nie sú zaručené.

Ovocné koktaily

Jednu, ale hoci aj viac superpotravín môžeme zmiešať s predpripraveným, alebo doma vyrobeným ovocným koktailom.
Pridajme k našej superpotravine mlieko, sójové mlieko, ryžové alebo mandľové mlieko, obohaťme to nejakým ovocím, napr. banánom, sušenými bobuľami, a mixujme asi minútu. Podľa chuti môžeme dosladiť medom, sirupom z agávy alebo stéviou. Buďte inovatívni a kreatívni: zostavte si svoj vlastný, obľúbený koktail zo superpotravín, ktoré potrebuje aj váš organizmus. Vždy použite toľko mlieka alebo ovocnej šťavy, aby ste získali zo zvoleného prášku superpotraviny tekutinu vhodnej konzistencie.
Nezabudnite! Pite veľa vody v záujme toho, aby mohli na to vhodné superpotraviny vyvinúť svoj čistiaci účinok.

Dúfame, že naše tipy rozhýbali vašu fantáziu a aj vy vyskúšate naše SUPER GREENS recepty. Garantujeme vám, že budete milovať chuť produktu SUPER GREENS SYMBOL aj vtedy, ak ho budete piť samostatne, a aj vtedy, ak dostanete chuť experimentovať a zmiešate ho aj s inými ingredienciami!

Naše ďalšie recepty

Podobne ako prírodné výživové doplnky, aj superpotraviny sa oplatí nepretržite konzumovať a zahrnúť do denného jedálneho lístka. Týmto spôsobom môžeme pre organizmus zabezpečiť stály prísun potrebných minerálnych látok a vitamínov prírodným spôsobom.

Superpotraviny blog: