-30%

49 34.30

V prípade 2 balení: 32.60 / ks
V prípade 3 balení: 30.90 / ks
 • S obsahom prebiotík Floracia™ S obsahom prebiotík Floracia™
 • Forma vyhotovenia: kapsula Forma vyhotovenia: kapsula
 • Balenie: 90 ks Balenie: 90 ks
 • obsahuje 3 zložku/zložiek obsahuje 3 zložku/zložiek
 • 60 dňová záruka vrátenia peňazí 60 dňová záruka vrátenia peňazí
 • dávka postačujúca na 30 dní dávka postačujúca na 30 dní
doručenie priamo k Vám domov do 24 hodín

EliXir Serrapeptáza

Serrapeptase Ultra 250,000 IU

EliXir Serrapeptase Ultra je vynovený po všetkých stránkach. Účinná látka inulín bola nahradená účinnou látkou Floracia™, s prebiotickým účinkom, pridaním ktorej sa produkt stáva ojedinelým na trhu. Vďaka tomuto ojedinelému zloženiu sa účinky enzýmu serrapeptáza uplatnia nielen pri znížení zápalu a bolestí, ale uplatnia sa aj prospešné účinky prebiotík. Prebiotikum je nestráviteľná výživová zložka, ktorá podporuje množenie mikroflóry v hrubom čreve. Je potravou pre prospešné baktérie v črevách, čiže pre probiotiká a vďaka nim je vstrebávanie enzýmu účinnejšie.

Serrapeptáza – často označovaná ako “zázračný“ enzým – dokáže jednoducho a rýchlo priniesť zlepšenie zdravotného stavu, zmierniť mnohé príznaky a zbaviť telo ochorenia.
Tento vysoko účinný prírodný enzým – proteolytický enzým objavili vedci počas sledovania životného cyklu húsenice priadky morušovej, kedy spozorovali rozpúšťanie mimoriadne odolného zámotku z hodvábneho vlákna, v ktorom sa larva premení na dospelého motýľa. Rozpúšťanie zámotku spôsobuje enzým, ktorý larva produkuje.
Tento výnimočný enzým, ktorý dokáže rozpúšťať výhradne neživé, odumreté tkanivá , odbúrava odpadové tkanivá na báze bielkovín a iné škodlivé látky v našom organizme je serrapeptáza.
Ľudia ho používajú predovšetkým na úľavu od bolesti. Môže ísť o bolesti rôzneho pôvodu ako je napr. zápal kĺbov, reumatizmus a mnohé iné stavy, vyvolávajúce v našom tele bolesť.
Prečisťuje zúžené cievy, čím sa zlepšuje prietok krvi v tele. Rozpúšťa krvné zrazeniny a znižuje riziko tvorby krvných zrazenín. Stále častejšie sa využíva ako jednoduché, zdravé a prírodné riešenie, ako náhrada väčšiny liekov.

Antibakteriálna, účinná náhrada antiobiotík.

Čistí cievy od nahromadených, škodlivých plakov, čím pomáha znižovať množstvo užívaných liekov na vysoký krvný tlak, resp. pomáha vyhnúť sa operácii zúžených ciev. Je to čistá, prírodná látka, ktorá má výborný, preukázateľný účinok pri liečbe chronických zápalových stavov a tlmení bolesti.

Užívanie doplnkov výživy nenahradzuje pestrú zdravú stravu a pravidelný pohyb. Výsledky môžu byť u jednotlivcov rozdielne a nie sú zaručené.

  • S obsahom prebiotík Floracia™ S obsahom prebiotík Floracia™
  • Forma vyhotovenia: kapsula Forma vyhotovenia: kapsula
  • Balenie: 90 ks Balenie: 90 ks
  • obsahuje 3 zložku/zložiek obsahuje 3 zložku/zložiek
  • 60 dňová záruka vrátenia peňazí 60 dňová záruka vrátenia peňazí
  • dávka postačujúca na 30 dní dávka postačujúca na 30 dní

  Popis

  Serrapeptáza, liečivý dar priadky morušovej

  Serrapeptázu, ako jednu z najúčinnejších prírodných protizápalových látok, používajú v lekárskej praxi v Európe a Ázii už takmer štvrťstoročie. Jej najdôležitejšou oblasťou použitia je náhrada nesteroidných protizápalových liekov vrátane salicylátu a ibuprofénu.
  Ich spoločnou vlastnosťou je, že rovnako ako pri serrapeptáze, okrem zmiernenia zápalu, napr. zápalu kĺbov, účinne zmierňujú aj bolesť.

  Nesteroidné protizápalové liečivá však zároveň vo väčšej miere zaťažujú obličky, spomaľujú zrážanlivosť krvi a zabraňujú tvorbe látok chrániacich sliznicu žalúdka pred žalúdočnými kyselinami. Takéto negatívne účinky sa u enzýmu serapeptáza neprejavujú.
  Serrapeptáza je proteolytický – bielkoviny štiepiaci – enzým (proteáza) produkovaný enterobaktériami Serratia E-15.
  Tvrdenie, že serrapeptáza je chemická látka extrahovaná z húseníc priadky morušovej, je mylné!

  Je to liek, ktorý sa vo veľkej miere používa v Japonsku a v Európe, kým v Spojených štátoch bola zaradená medzi potravinové doplnky.
  Napomáha: odstrániť a zmierniť zápal, urýchľuje hojenie rán a jaziev, rozkladá krvné zrazeniny, cysty a arteriálne plaky.
  Dr. Hans Nieper, známy nemecký lekár, použil serrapeptázu na odstránenie koronárnej oklúzie. Dospel k názoru, že tento enzým chráni pred mozgovou príhodou (stroke) a odstraňuje arteriálne plaky účinnejšie a rýchlejšie ako veľmi úspešná liečba kyselinou etyléndiamíntetraoctovou (EDTA). Podľa Dr. Hansa Niepera, serrapeptáza jednoducho rozpúšťa usadeniny a zrazeniny na vnútorných stenách ciev. Jej ďalším prínosom je, že spôsobuje zmenšenie krčových žíl.
  Dr. Nieper uviedol prípady, kedy u pacienta, čakajúceho na amputáciu ruky, resp. pacienta na zozname čakateľov na bypass, nebola operácia po aplikácii serrapeptázy potrebná.

  Mnohé klinické štúdie poukazujú na nasledovné pozitívne účinky:
  Fibrinolytické vlastnosti: rozpúšťa krvné zrazeniny a znižuje ich tvorbu, zlepšuje zásobovanie organizmu krvou.
  Uvoľňuje aterosklerotické pláty: serrapeptáza dokáže očistiť vnútorný povrch cievnych stien pred usadeninami spôsobujúcimi zúženie ciev. Likviduje odmumreté bunky, cysty a iné zápalové látky, to všetko bez poškodenia ciev.
  Protizápalové vlastnosti: neutralizuje bunky prenášajúce zápal, rozpúšťa hlien, čím podporuje jeho uvoľňovanie a znižuje zápal , urýchľuje proces hojenia, minimalizuje tvorbu jaziev.
  Tlmí bolesť: pomáha zmierniť bolesť, brzdí uvoľňovanie látok spôsobujúcich bolesť v zapálených tkanivách.
  Zabraňuje vzniku opuchov: pomáha pri odstraňovaní edémov a iných opuchov, zabraňuje hromadeniu tekutín v prípade nehôd a zápalu.
  Má čistiaci účinok: viaže ťažké kovy, čím podporuje odstránenie toxických látok z tela. Posilňuje imunitný systém, upravuje hladinu hormónov v tele, urýchľuje hojenie tkanív.

  Výborne reaguje v kombinácii s inými proteolytickými enzýmami, zameranými na cielené zvýšenie koncentrácie antibiotík. Výsledkom toho je skrátenie času pri liečbe infekcie, pričom je organizmus vystavený menšej záťaži.
  Účinnosť enzýmov je uvedená v IU ( International Unit – Medzinárodná Jednotka) a nie v hmotnosti obsahu. Najvyššiu kvalitu zaručuje hodnota s koncentráciu 250 000 IU.

  Dávkované v ochrannej kapsule

  Pre maximálne využitie sa enzým plní do acido-rezistentných kapsúl DRcapsTM, ktoré sa rozpúšťajú až v tenkom čreve a enzýmy sa tak dostávajú priamo do krvného obehu. Tento spôsob zaručuje, že enzým prechádza kyslým prostredím žalúdka bez poškodenia a kapsula sa rozpúšťa len v tenkom čreve.
  „”Vzhľadom na širokú škálu využiteľnosti a mimoriadne zdraviu prospešným vlastnostiam sa serrapeptáza môže stať najobľúbenejším výživovým doplnkom všetkých čias ” – Dr. Barbara Markus.
  Serrapeptáza je vysoko účinný, prirodzený enzým štiepiaci proteíny. V klinickej medicíne sa používa sa už viac ako 40 rokov. Vyrába sa v laboratórnych podmienkach pomocou baktérie Serratia E15 , v komerčných množstvách . Používa sa na liečbu širokej škály zdravotných ťažkostí a ochorení, je úplne bezpečná, bez vedľajších účinkov. Nepôsobí na proces agregácie krvných doštičiek a činnosť prostaglandínov (hormonálne závislé tukové molekuly), ktoré ovplyvňujú zúženie cievnych stien.

  Využitie serrapeptázy

  Úspešne sa využíva na odstránenie zápalov všetkých typov a neživých tkanivových zvyškov na báze bielkovín, vrátane krvných zrazenín, cýst a plakov, ktoré sa zhromažďujú na cievnej stene. Užívaním serrapeptázy je možné liečiť zápalové ochorenia a symptómy zápalu, spôsobeného nepotrebnými tkanivovými zvyškami. O jej priaznivých účinkoch poskytujú neustále nové informácie tak pacienti, ako aj lekári.

  Niekoľko konkrétnych oblastí jej využitia:

  • autoimunitné ochorenia;
  • mozgové a duševné poruchy;
  • rakovina;
  • srdcovo-cievne problémy;
  • zažívacie ťažkosti a poruchy tráviaceho systému;
  • ušno-nosno-krčné ochorenia;
  • očné ochorenia;
  • ochorenie pľúc;
  • mužské ochorenia;
  • ochorenia postihujúce ženy;
  • fyzická bolesť;
  • kožné ochorenia;
  • ochorenie domácich zvierat.

  Pokiaľ by ste si chceli ktorýkoľvek výskum overiť, poprosíme daný bod skopírovať a zadať do vyhľadávača. Výsledok hľadania je možné aj dodatočne preložiť prekladačom. https://translate.google.com/

  1. Kee WH. Tan SL, Lee V. Salmon YM. The treatment of breast engorgement with Serrapeptase (Danzen): a randomized double-blind controlled trial. Singapore Med J. 1989:30(1):48-54.
  2. M izukoshi, D. et al. A double-blind clinical study of serrapeptase in the treatment of chronic sinusitis. Igaku Ayrni 109:50-62.1979.
  3. Carratu, L. et al. Physio-chemical and rheological research on mucolytic activity of serrapeptase in chronic broncho-pneumopathies. Curr. Ther. Res. 28(6):937-951. 1980.
  4. Braga, P.C. et al. Effects of serrapeptase on muco-ciliary clearance in patients with chronic bronchitis. Curr. Ther. Res. 29(5):738-744,1981.
  5. Mazzonie, A. et al. Evaluation of serrapeptase in acute or chronic inflammation of otorhinolaryngology (chronický zápal ušno-, nosno-, krčný) pathology: a multicentre, double-blind randomized trial versus placebo. J. int. Med. Res. 18(5):379-388,1990.
  6. Kakinumu, A. et al. Regression of fibrinolysis in scalded rats by administration of serrapeptase. Biochem. Pharmacol. 31:2861-2866,1982.
  7. Marly, M. Enzymotherapie anti-inflammatoire (protizápalové účinky Serrapeptázy) a l’aide de la serrapeptase: resultats cliniques en traumatologie et en ORL. C RTherapeut. 3:9-19,1985.
  8. Odagiri, J. et al. Clinical applications of serrapeptase in sinusitis. Med. Consult. New Remedy 6:201-209, 1979.
  9. Yamazaki, J. et al. Anti-inflammatory activity of TSP, a protease produced by a strain of Serratia. Folia Pharmacol. Japon. 6^302-314,1967.
  10. Harad~, Y. Clinical efficacy of serrapeptase on buccal swelling after radical operation for chronic sinusitis. Igaku Ayumi 123:768-778.1982.
  11. Matsudo, A. et at. Effect of serrapeptase (Danzen) on inflammatory edema following operation (protizápalové účinky po operačných zákrokoch) for thyropid disease. Med. Consult. New Remedy 18:171-175, 1981.
  12. Fujitani, T. et al. Effect of anti-inflammatory agent on transfer of antibiotics (pri súčasnom užívaní spolu s antibiotikami, zosilňuje účinok antibiotík) to the maxillary sinus mucosa in chronic sinusitis. Otorhinolaryngol. Clin. North Am. 66:557-565. 1976.
  13. Tago. T. and Mitsui, S. Effects of serrapeptase in dissolution of sputum, especially in patients with bronchial asthma. Jap. Clin. Exp. Med. 49:222-228, 1972.
  14. Mazzonie, A. et al. Evaluation of serrapeptase in acute or chronic inflammation of otorhinolaryngology pathology: a multicentre, double-blind randomized trial versus placebo. J. int. Med. Res. 18(5):379-388,1990.
  15. Kase, Y. et al. A new method for evaluating mucolytic expectorant activity and its application. II. Application to two proteolytic enzymes, serrapeptase and seaprose. Arzneimittelforschung 32:374-378,1982.
  16. Marriott, C. Modification of the rheoloaical properties of mucus by drugs. Adv. Exp. Med. Biol. 144^75-84, 1982.
  17. Majima. Y. et al. Effects of orally administered drugs on dynamic viscoelasticity of human nasal mucus. Am. Rev. Respit. Dis. 141:79-83.1990.
  18. Miyata, K. Intestinal absorption of serrapeptase. J ApplBiochem. 1980:2:111-16.
  19. Aso T. et al. Breast engorgement and its treatment: Clinical effects of Danzen (serrapeptase) an anti-inflammatory enzyme preparation. The world of Obstetrics and Gynecology (Japanese). 1981:33:371-9.
  20. Esch PM, Gemgross H. Fabian A. Reduction of postoperative swelling. Objective measurement of swelling of the upper ankle joint in treatment with serrapeptase-a prospective study (German). FortschrMed. 1989; 107(4):67-8, 71-2.
  21. Majima Y, lnagaki M, Hirata K. Takeuchi K, M orishita A, Sakakura Y. The effect of an orally administered proteolytic enzyme on the elasticity and viscosity of nasal mucus. Arch Otorhinolaryngol. 1988;244(6):355-9.
  22. Selan L, Berlutti F, Passariello C. Comodi-Ballanti MR, Thaller MC. ?roteolytic enzymes: a new treatment strategy for prosthetic infections? Antimicrob Agents Cheroother. 1993; 37(12):2618-21.
  23. Koyama A, Mori J, Tokuda H, Waku M, Anno H, Katayama T, Murakami K, Komatsu H, Hirata M, Arai T, et al. Augmentation by serrapeptase of tissue permeation by cefotiam (Japanese). Jpn JAntibiot. 1986; 39(3):761-7

  Serrapeptáza, získaná z baktérie serratia E-15, je jedným z najúčinnejších prírodných protizápalových liečív. Neúčinkuje len v mieste poškodeného tkaniva, ale má aj významný protiedematický účinok: to znamená, že dokáže eliminovať zadržiavanie tekutín a opuch v krvnom riečisku, v každom bode tela. Je mimoriadne účinný pri všetkých typoch opuchov a zápalov vrátane infekcií, športových zranení, zubných problémov a pooperačného hojenia. Serrapeptáza má mimoriadne účinný efekt pri znižovaní alergických symptómov.
  Zápaly môžu spôsobiť ochorenia a naopak, aj ochorenia môžu zapríčiniť zápal. Závažnosť ochorenia a dĺžka trvania zápalu spolu súvisia. Zápal sa môže spájať s mnohými zdravotnými stavmi, preto je dôležité, zmierniť nielen jeho príznaky, ale predovšetkým odstrániť samotnú príčinu zápalu. A práve v tom tkvie najväčší prínos enzýmu serrapeptáza, ktorý znižuje zápal tým, že bezpečne odbúrava a rozpúšťa zapálené tkanivá.

  Úľava od bolesti

  Trápi Vás bolesť chrbta, zápal kĺbov, osteoporóza, migréna, bolesť hlavy, či obzvlášť bolestivá fibromyalgia spôsobujúca bolesť svalov a mäkkých tkanív? Serrapeptáza predstavuje účinné riešenie aj v prípade týchto bolestí. Jeho veľkým prínosom je schopnosť znížiť opuchy a zápaly. Vynikajúce výsledky sa osvedčili okrem iného aj pri liečbe zápalu hrtana (laryngitídy), bolesti hrdla, zápale prínosových dutín, zápale ucha, Crohnovej choroby, vredového zápalu hrubého čreva (ulceróznej kolitídy), črevných zápaloch a pooperačných ťažkostí. Zápalovú tekutinu skvapalňuje rozkladom bielkovín, čím efektívne znižuje zápal a množstvo usadeného hlienu.

  Serrapeptáza je proteolytický enzým, odbúravajúci odumreté biekoviny v organizme. Túto prírodnú látku vytvárajú enterobaktérie Serratia E-15, ktoré sú prítomné v zažívacom trakte priadky morušovej (Bombyx mori). Enzým serrapeptázy sa produkuje v laboratórnych podmienkach počas kontrolovaného fermentačného procesu.

  Serrapeptáza EliXir 250 000 IU – zloženie:

  • Enzymatická aktivita 250 000 IU, jedna acido-rezistentná kapsula (odolná voči žalúdočnej kyseline) obsahuje 110 mg účinnej látky.
  • DRCapsTM acido-rezistenčné kapsuly odolné voči žalúdočným kyselinám ochránia enzým, ktorý sa tak rozpúšťa iba na správnom mieste – v tenkom čreve.
  • INULÍN (probiotická vláknina) slúži ako potrava pre prospešné baktérie črevnej flóry. Tieto črevné baktérie produkujú vitamín B, zlepšujú vstrebávanie a využitie enzýmu v organizme.

  Doporučené dávkovanie

  Je veľmi dôležité vedieť, že na rozdiel od iných liekov, sa má prípravok Elixír Serrapeptáza užívať na lačno, pretože kapsula sa rozpúšťa v tenkom čreve. Ak sa kapsule užijú nesprávne, vyprázdnia sa z tela spolu s potravou.

  • pri hmotnosti do 80 kg – 2×1 kapsula denne ráno a večer na lačno, pol hodinu pred jedlom, alebo dve hodiny po jedle.
  • pri hmotnosti nad 90 kg– 2×2 kapsule denne

  Návod na použitie

  Kapsula sa užíva s dostatočným množstvom vody. Nesprávne užívanie doplnku výživy znižuje absorpciu a účinok enzýmu.

  Užívanie doplnkov výživy nenahradzuje pestrú zdravú stravu a pravidelný pohyb. Výsledky môžu byť u jednotlivcov rozdielne a nie sú zaručené.

  Upozornenia

  Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Produkt nie je náhradou vyváženej, rôznorodej stravy a zdravého životného štýlu Neužívajte tento liek, pokiaľ ste alergický alebo citlivý na niektorú z jeho zložiek!
  Neodporúča sa jeho užívanie deťom mladším ako 12 rokov, tehotným a dojčiacim ženám!
  Pokiaľ trpíte akýmkoľvek druhom ochorenia, alebo alergie, ktoré vyžadujú lekársku pomoc, poraďte sa so svojím ošetrujúcim lekárom skôr, ako začnete užívať tento prípravok.
  Hoci enzým serrapeptáza nemá žiadne kontraindikácie, osoby s poruchami zrážanlivosti krvi, by pred jeho užívaním mali konzultovať so svojim ošetrujúcim lekárom, nakoľko serrapeptáza spôsobuje riedenie krvi!
  Skladovanie: Uchovávajte mimo dosahu detí, na suchom a chladnom mieste.
  Použiteľné do: (mesiac / rok): uvedené v dolnej časti pôvodného štítka

  Kapsule s enterickým povlakom, t.j. absorbčné kapsuly rozpustné v črevnom systéme predstavujú tú najvyššiu kvalitu produktu.
  Kapsuly serrapeptázy neobsahujú ftaláty (organické zlúčeniny)!
  Ftaláty sa pridávajú do rôznych plastov a používajú sa pri výrobe výživových doplnkov, pretože spomaľujú uvoľňovanie zložiek z tablety alebo kapsuly do organizmu.
  Výskumy však preukázali, že ftaláty môžu súvisieť aj s vrodenými poruchami, neplodnosťou, poruchami rastu, nízkym IQ a nedostatočnou mužskou plodnosťou.
  S cieľom minimalizovať tieto riziká a vyhnúť sa neočakávaným vedľajším účinkom je produkt serrapeptáza od spoločnoti NaturalSwiss výhradne bez ftalátov.

  Povlak rozpúšťajúci sa v črevách (Nutrateric®)

  Tablety serrapeptáza od spoločnoti Natural Swiss obsahujú unikátny enterický povlak Nutrateric®, ktorý chráni jeho aktívne zložky pred žalúdočnými kyselinami. Znamená to, že vďaka povlaku s oneskoreným uvoľňovaním sa orálne užitá serrapeptáza rozpúšťa výlučne len v tenkom čreve.
  Odtiaľ sa prietokom krvi bezpečne dostane do častí tela postihnutých zápalom. Oneskorené uvoľňovanie tabliet zaručuje optimálnu absorpciu serrapeptázy a jej efekt s najlepšou možnou účinnosťou.

  * Štúdie preukázali, že enterický povlak Nutrateric® zabraňuje predčasnému rozpadu tablety, ktorá sa tak rozpúšťa len v tenkom čreve.

  Recenzie

  Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

  Pridajte prvú recenziu pre “EliXir Serrapeptáza”

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  Your review is going to be visible after the customer service approved it.

  Superpotraviny blog: