13.90

  • 100% vegánske, bezgluténový a bez GMO
  • kontrolovaná, organická zložka
  • Forma vyhotovenia: prášok
  • Balenie: 200 g
  • 60 dňová záruka vrátenia peňazí
  • dávka postačujúca na 30 dní
doručenie priamo k Vám domov do 24 hodín

Bio Spirulina prášok

100% organický

Spirulina je jednobunková, sladkovodná riasa, mikroskopickej veľkosti, ktorá obsahuje jednoducho vstrebateľné základné živiny a fytoživiny v prírodnom stave. Je bohatá na minerálne látky a vitamíny, denná odporúčaná dávka je 600 – 900 miligramov. Je výborným výživovým doplnkom pri chudnutí a diétach. (Vo forme organického meliva.)

Podobne ako prírodné výživové doplnky, aj superpotraviny sa oplatí nepretržite konzumovať a zahrnúť do denného jedálneho lístka. Týmto spôsobom môžeme pre organizmus zabezpečiť stály prísun potrebných minerálnych látok a vitamínov prírodným spôsobom.

Užívanie doplnkov výživy nenahradzuje pestrú zdravú stravu a pravidelný pohyb. Výsledky môžu byť u jednotlivcov rozdielne a nie sú zaručené.

  • zložky nie sú geneticky modifikované
  • certifikovaný, organický

Popis

Spirulina je sladkovodná riasa, mikroskopickej veľkosti, ktorá obsahuje jednoducho vstrebateľné základné živiny a fytoživiny v prírodnom stave. Je bohatá na minerálne látky a vitamíny, riasa spirulina obsahuje v mimoriadne veľkom množstve vitamíny A, D, K a B, taktiež železo. Nájdeme v nej pre organizmus všetky nevyhnutné esenciálne aminokyseliny1, je bohatá na horčík, vápnik a fosfor. Denná odporúčaná dávka je 600 – 900 miligramov. Zloženie: mongolský alebo hainanský 100 % organický a surový prášok spirulina (Spirulina platensis). Skladujte na suchom mieste, po použití je potrebné škatuľku uzavrieť. Minimálna trvanlivosť: pozri balenie.

Pre stiahnutie štítku produktu kliknite sem


Použitá odborná literatúra:
1: http://www.vitalitas-magazin.sk/bylinky/riasa-spirulina

Prášok riasy spirulina obnoví črevnú mikroflóru, je bohatý na vlákninu, na základe čoho zlepšuje trávenie. Zvyšuje množstvo HDL (dobrého) cholesterolu v krvi, znižuje hladinu LDL (zlého) cholesterolu1, posilňuje imunitný systém, obsah fykobilínu zmierňuje zápaly, a má aj charakter silného zabijaka vírusov a kvasiniek2. Prispieva k detoxikácii pečene a obličiek, reguluje hladinu cukru v krvi3, očisťuje cievne steny od škodlivých usadenín, zabraňuje zvyšovaniu množstva histamínu. Pre vysoký obsah chlorofylu, karoténu a tiež fykokyanínu je riasa spirulina účinný antioxidant4. Je jedinečné, že viac ako šesťdesiat percent prášku tvoria ľahko stráviteľné plnohodnotné bielkoviny.


Použitá odborná literatúra:
1: http://www.livestrong.com/article/488776-spirulina-cholesterol
2: http://www.superfoods-scientific-research.com/green-foods/spirulina-therapeutic-properties.html
3: http://spirulinaacademy.com/2013/02/24/spirulina-and-diabetes-how-spirulina-can-help-diabetic-patients
4: http://www.vitalitas-magazin.sk/bylinky/riasa-spirulina

Takmer bezkalorický surový prášok riasy spirulina spôsobuje pocit plnosti, pomáha tráveniu, resp. regenerácii črevnej mikroflóry, je výborným doplnkom programov na chudnutie a diét1. Keďže posilňuje nervový systém, jeho konzumácia sa odporúča aj pri zlej nálade a psychickej únave. Účinne alkalizuje, prášok z riasy spirulina je schopný prinavrátiť acidobázickú rovnováhu organizmu. Je možné ho úspešne použiť pri potláčaní kandidy2, žalúdočného vredu, rôznych kardiovaskulárnych chorôb a taktiež ako prevenciu rakoviny3, predovšetkým nádorov kože, žalúdka, hrubého čreva a pečene, a srdcových a kardiovaskulárnych ochorení4, resp. na zmiernenie príznakov. Prispieva k odstráneniu alergických prejavov (žihľavka, tečenie z nosa, slzenie).


Použitá odborná literatúra:
1: http://healing.answers.com/weight-loss/review-of-spirulina-for-weight-loss
2: http://www.vitalitas-magazin.sk/bylinky/riasa-spirulina
3: Off The Shelf Natural Health How To Use Herbs And Nutrients To Stay Well By Mark Mayell, page 229
4: http://www.naturalnews.com/036101_spirulina_superfood_nutrients.html

SPIRULINA
Priemerné výživové údaje v 100 gramoch % dennej odporúčanej dávky
energia 1 465 kJ / 350 kcal  
tuky 7.14 g  
– z toho nasýtené mastné kyseliny 2.64 g  
sacharidy 22 g  
– z toho cukry 0 g  
bielkoviny 70 g  
soľ 2.75 g  
vitamín K 105 μg 116%
vitamín B1 4 mg 363%
vitamín B2 6 mg 428%
vitamín B3 20 mg 125%
kyselina listová 200 μg 100%
vitamín B12 30 μg 1200%
draslík 1 500 mg 75%
vápnik 120 mg 15%
fosfor 1.2 g 85%
horčík 260 mg 69%
železo 30 mg 214%
zinok 18 mg 180%
meď 0.4 mg 40%
mangán 3 mg 150%
selén 300 μg 545%
chróm 100 μg 250%
chlorofyl 12 g  
betakarotén 260 mg  
inozitol 80 mg  
zeaxantín 210 mg  

Supergreens návod na použitie Zmiešajte 3 čajové lyžice prášku v 300 ml (3 dl) tekutiny. Táto tekutina môže byť kokteil, rastlinné mlieko, ovocná alebo zeleninová šťava, ale ho môžete primiešať aj k rannému müsli či dezertu. Superpotraviny riasy majú charakteristickú chuť, odporúčame ich najmä do zeleninových kokteilov a zeleninových polievok. Neváhajte, a pokojne vyskúšajte aj vlastné recepty alebo ich pokojne kombinujte s rôznymi superpotravinami!

Užívanie doplnkov výživy nenahradzuje pestrú zdravú stravu a pravidelný pohyb. Výsledky môžu byť u jednotlivcov rozdielne a nie sú zaručené.

Ovocné koktaily

Jednu, ale hoci aj viac superpotravín môžeme zmiešať s predpripraveným, alebo doma vyrobeným ovocným koktailom.
Pridajme k našej superpotravine mlieko, sójové mlieko, ryžové alebo mandľové mlieko, obohaťme ho nejakým ovocím, napr. banánom, sušenými bobuľami, a následne mixujme asi jednu minútu. Podľa chuti môžeme dosladiť medom, sirupom z agávy alebo stéviou. Buďte inovatívni a kreatívni: zostavte si svoje vlastné, obľúbené koktaily zo superpotravín, ktoré potrebuje aj váš organizmus. Vždy použite toľko mlieka alebo ovocnej šťavy, aby ste získali zo zvoleného prášku superpotraviny tekutinu vhodnej konzistencie.
Nezabudnite! Pite veľa vody v záujme toho, aby mohli na to vhodné superpotraviny vyvinúť svoj čistiaci účinok.

Dúfame, že naše tipy rozhýbali vašu fantáziu a aj vy vyskúšate naše SUPER GREENS recepty. Garantujeme vám, že budete milovať chuť produktu SUPER GREENS SYMBOL aj vtedy, ak ho budete piť samostatne, a aj vtedy, ak dostanete chuť experimentovať a zmiešate ho aj s inými ingredienciami!

Naše ďalšie recepty

Podobne ako prírodné výživové doplnky, aj superpotraviny sa oplatí nepretržite konzumovať a zahrnúť do denného jedálneho lístka. Týmto spôsobom môžeme pre organizmus zabezpečiť stály prísun potrebných minerálnych látok a vitamínov prírodným spôsobom.

Superpotraviny blog: